Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Міненерго ініціює зміни в правила аукціонів УЕБ на фоні останніх торгів «Енергоатома»

Міненерго ініціює зміни в правила аукціонів УЕБ на фоні останніх торгів «Енергоатома»

Аукціонний комітет проведе засідання, визначивши умови проведення торгів електроенергією

Міненерго ініціює зміни в правила аукціонів УЕБ на фоні останніх торгів «Енергоатома»
Фото: pixabay

Міністерство енергетики на фоні торгів НАЕК «Енергоатом», які відбулися 11 вересня, ініціює 15 вересня проведення засідання Аукціонного комітету, який визначає умови проведення торгів електроенергією на майданчику «Української енергетичної біржі», з метою внесення змін до правил проведення торгів для «усунення можливості абсурдних дій учасників». Про це 14 вересня на своїй сторінці у фейсбуці повідомив заступник міністра енергетики Юрій Бойко.

«На завтра (15 вересня) збираємо аукціонний комітет і будемо шукати можливість шляхом внесення змін до регламенту усувати можливість абсурдних дій учасників», – написав він у коментарях до публікації народного депутата, голови парламентського комітету з питань енергетики та ЖКП Андрія Геруса, який розкритикував торгову стратегію «Енергоатома».

Як повідомлялося, 11 вересня «Енергоатом» провів аукціон на майданчику «Української енергетичної біржі», під час якого весь виставлений обсяг (1,465 млн МВт-год базового навантаження з поставкою протягом жовтня-листопада 2020 р) був проданий лише одній компанії («Юнайтед енерджі») за ціною 1 120 грн/МВт-год, що на 25,3% нижче стартового значення.

Ряд трейдерів розкритикували ці торги, зазначивши, що невеликі компанії не мають доступу до цих аукціонів через великий розмір лотів (1000 МВт-год кожен), а відповідно значних сум, які треба внести на початку торгів. У відповідь на це, пресцентр «Енергоатому» опублікував заяву, в якій зазначив, що продаж малими лотами буде призводити до виникнення небалансів та можливості перепродажу обсягів на ринку «на добу наперед».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті