Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
Tesla домовляється з Giga Metals про 40-річний контракт на поставку нікелю та кобальту

Tesla домовляється з Giga Metals про 40-річний контракт на поставку нікелю та кобальту

Giga Metals веде видобуток екологічними методами та готова компенсувати викиди двоокису вуглецю за рахунок застосування цього газу при переробці відходів

Tesla домовляється з Giga Metals про 40-річний контракт на поставку нікелю та кобальту
фото www.flickr.com/photos/dclmeyer/49898808021

Американський виробник електрокарів Tesla веде переговори з канадською гірничодобувною компанією Giga Metals про можливість укладення 40-річного контракту на постачання нікелю з низьким вмістом вуглецю для своїх батарей.

Як повідомляє Reuters, крім своєї мети по скороченню забруднення від автомобілів, Tesla також прагне зменшити свій власний вуглецевий слід.

«Tesla надасть вам гігантський контракт на тривалий період часу, якщо ви будете добувати нікель ефективно і екологічно безпечним способом», – заявив гендиректор автовиробника Ілон Маск.

Плани Giga Metals по низьковуглецевому нікелю включають перетворення відходів гірничодобувних підприємств в гірську породу цементного типу з використанням двоокису вуглецю в атмосфері і гідроенергетики.

Президент Giga Metals Мартін Видра відмовився коментувати будь-які переговори з Tesla, але сказав: «Giga вже протягом деякого часу активно взаємодіє з автовиробниками щодо нашої здатності виробляти вуглецево-нейтральний нікель.

«Вартість розвитку нашого проекту без урахування подачі гідроелектроенергії на майданчик складе менше $1 млрд», – наголосив він.

Очікується, що в найближчі роки попит на нікель, який використовується для зберігання енергії в батареях, різко зросте, оскільки уряди, компанії і споживачі будуть прагнути скоротити кількість шкідливих викидів, що виділяються транспортними засобами, які працюють на викопному паливі.

Прогнози Benchmark Mineral Intelligence припускають, що попит на нікель для акумуляторів виросте до 1,4 млн тонн в 2030 році, або 30% від загального попиту на нікель, з приблизно 139 000 тонн і 6% відповідно в цьому році по мірі зростання продажів електромобілів.

Проблема для Tesla і інших автовиробників полягає в тому, що велика частина нового виробництва нікелю в світі буде надходити з Індонезії, де процес буде включати скидання гірничодобувних відходів в океан, що є серйозною проблемою для екологів.

На руднику Turnagain компанії Giga Metals в Британській Колумбії виміряні і виявлення ресурси становлять 2,36 млн тонн нікелю і 141 000 тонн кобальту. Giga планує виробляти 40 000 тонн нікелю і 2000 тон кобальту на рік протягом 20 років. Цього було б достатньо, щоб привести в дію тисячі електромобілів.

«Рудник знаходиться в Північній Америці, тому може забезпечити поставки для гігафабрики Tesla в Неваді», – сказало одне з джерел Reuters, додавши, що екологічні норми Канади є одними з найсуворіших у світі.

Tesla може надати фінансування, можливо, в обмін на акції, нікель і кобальт. Джерело додало, що автовиробник може погодитися на покупку нікелю і кобальту, що допоможе залучити фінансування від інших компаній.

Джерела повідомили, що Giga Metals також обговорювала можливість угоди з іншими автовиробниками, включаючи німецький BMW і Mercedes, дочірню компанію Daimler.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті