Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
Російський мільярдер профінансує пошук життя на Венері

Російський мільярдер профінансує пошук життя на Венері

В «Роскосмосі» вважають, що на Венері – «справжнє пекло»

Російський мільярдер профінансує пошук життя на Венері
фото DR

Інвестфонд Breakthrough Initiatives російського мільярдера Юрія Мільнера профінансує пошук життя на Венері. Напередодні там виявили газ, який може бути ознакою присутності живих організмів, передає The Bell.

Фонд Мільнера Breakthrough Initiatives займається науковими і технологічними дослідженнями життя у Всесвіті, зокрема, питаннями про пошук розумного життя в галактиці Чумацький Шлях. Тому фонд додатково профінансує пошуки потенційної біосигнатури (прояв наслідків життєдіяльності в минулому або сьогоденні) на Венері – найближчій до Землі планеті, йдеться в його заяві.

Фонд фінансуватиме діяльність наукової групи, що складається з фізиків, астрономів, астробіологів, хіміків та інженерів світового рівня під керівництвом доктора Сари Сігер, професора планетології, фізики та аерокосмічної інженерії Массачусетського технологічного інституту.

Група буде досліджувати наукове обгрунтування життя на Венері й аналізувати технічні питання дослідницької місії в разі, якщо такі докази виявляться переконливими. Мільнер назвав завдання «невідкладним пріоритетом для нашої цивілізації».

Раніше група астрономів з Кардіфського університету Великобританії і Массачусетського університету в США опублікувала дослідження про виявлення в атмосфері Венери фосфіну – отруйного газу, який може вважатися ознакою наявності життя на планеті. На Землі фосфін є наслідком антропогенної діяльності, а також виробляється деякими анаеробними організмами – бактеріями, грибами, водоростями, хробаками. Серед інших джерел газу можуть бути метеорити, блискавки і виверження вулканів.

Нову гіпотезу прокоментували в «Роскосмосі». Глава компанії Дмитро Рогозін заявив, що виявлення фосфінів в атмосфері Венери ще не є прямим доказом наявності там життя, і нагадав, що Венеру вже вивчали в Радянському союзі. «Я хочу підтвердити, що наша країна була єдиною і першою на Венері. Там був наш апарат, він проводив дослідження, загалом там справжнє пекло», – заявив Рогозін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті