Вчені знайшли на Венері ознаки життя

Вчені знайшли на Венері ознаки життя

Виявлений газ теоретично вказує на присутність живих організмів

Вчені знайшли на Венері ознаки життя
фото pixabay.com

В атмосфері Венери виявили газ фосфін, що може свідчити про існування на цій планеті життя. Про це група вчених з США, Великобританії і Японії повідомила в журналі Nature Astronomy, передає Forbes.

Присутність фосфіну в атмосфері Землі вченими асоціюється виключно з «антропогенною діяльністю або присутністю мікробів», наголошується в дослідженні. Цей газ на нашій планеті виробляють мікроорганізми, які існують в середовищі, що не залежить від кисню, пояснює Reuters. Йдеться про рисові поля або, наприклад, заболочену місцевість. Виділяється фосфін і в результаті деяких промислових процесів.

У свою чергу, поява газу в атмосфері Венери залишається для авторів дослідження непоясненим феноменом. Один з них, астроном Джейн Грівз, розповіла, що вони вивчили в якості потенційних джерел можливу вулканічну активність, метеорити, блискавки і багато іншого. В результаті вчені вказують, що поява фосфіну на Венері може як бути результатом ще не відомих науці хімічних процесів, так і (за аналогією з Землею) дійсно вказувати на присутність життя.

Вперше фосфін на Венері вчені виявили за допомогою телескопа Джеймса Клерка Максвелла, цей апарат знаходиться на Гаваях. Потім вони підтвердили свою знахідку за допомогою телескопа ALMA в Чилі.

«З огляду на те, що ми зараз знаємо про Венеру, найбільш ймовірне пояснення наявності фосфіну, як би фантастично це не звучало, – це життя», – заявила Reuters ще один з авторів дослідження, астрофізик Клара Соуза-Сільва. Вона також зазначила, що якщо мова дійсно йде про життя, то це означає не тільки, що «ми не самотні», але також що «життя саме по собі повинне бути дуже поширеним, і має бути багато інших населених планет по всій нашій галактиці».

Венера – найближча до Землі планета нашої Сонячної системи. Її атмосфера токсична, а температура на її поверхні досягає 471 градусів за Цельсієм, відзначає Reuters. Агентство підкреслює, що для підтвердження можливої наявності життя на Венері може знадобитися запуск до неї космічного апарату.

«На щастя, Венера знаходиться прямо по сусідству. Тому ми можемо в буквальному сенсі піти і перевірити», – підкреслила Соуза-Сільва.

Нагадаємо, Ілон Маск пропонує влаштувати на Марсі ядерні вибухи, щоб відновити там атмосферу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло