Захворіло у світі
31,032,045
Померло у світі
960,729
Вилікувалось у світі
21,255,717
Захворіло в Україні
178,353
Померло в Україні
3,583
Вилікувалось в Україні
78,184
Глава PandaDoc Микита Мікадо призупинив проект допомоги звільненим силовикам у Білорусі

Глава PandaDoc Микита Мікадо призупинив проект допомоги звільненим силовикам у Білорусі

Після арешту співробітників компанії він сказав, що дуже хвилюється за «своїх хлопців»

Глава PandaDoc Микита Мікадо призупинив проект допомоги звільненим силовикам у Білорусі
фото tut.by

Після арешту чотирьох співробітників мінського офісу PandaDoc співзасновник компанії Микита Мікадо вирішив призупинити проект допомоги звільненим білоруським силовикам. Про це підприємець розповів в інтерв'ю BBC.

«Я підозрював, що є небезпека для мене особисто. Є небезпека для мого бізнесу. Але я не міг собі уявити, що мої співробітники опиняться в небезпеці», – зазначив Мікадо.

За словами підприємця, затримані співробітники не мали ніякого відношення до його проекту, а пред'явлені їм звинувачення в шахрайстві – спроба чинити тиск на нього самого.

«Я сильно переживаю за своїх хлопців і за те, що з ними відбувається. Я не хочу, щоб ще когось не причетного до моєї ініціативи посадили до в’язниці», – додав Мікадо.

Зараз мінський офіс PandaDoc переводять в іншу країну, а затриманим працівникам надають юридичну допомогу, уточнює BBC.

В середині серпня 2020 року Микита Мікадо запропонував допомогу силовикам, які хочуть звільнитися зі служби на тлі акцій протесту в Білорусі, але не можуть це зробити з фінансових міркувань. До кінця серпня проект отримав 594 заявки.

На початку вересня в мінський офіс компанії пройшли з обшуками силовики, після яких затримали чотирьох співробітників за підозрою в крадіжці бюджетних грошей.

Відносно співробітників PandaDoc 4 вересня було порушено кримінальні справи. 11 вересня їм пред'явили звинувачення, але вже за статтею про шахрайство – вона передбачає покарання до десяти років в'язниці, вказує dev.by.

В середині вересня рахунки PandaDoc в Білорусі були заблоковані: компанія не може виплатити зарплати співробітникам. Загалом в мінському офісі близько 250 працівників.

Нагадаємо, в Білорусі режим Лукашенка арештував топ-менеджмент компанії PandaDoc, яка обіцяла допомогти звільненим силовикам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті