Індекс людського розвитку в Україні за останні 10 років не покращився
Показник України вищий ніж в інших країнах з подібним рівнем економічного зростання

За рівнем людського розвитку Україна перебуває нижче середнього рівня Європи та Центральної Азії й цей показник за 10 років не покращився. Про це йдеться у звіті Всесвітнього банку.
Українська молодь не має можливостей для того, щоб вирости продуктивними дорослими. Дитина, що тільки-но народилася, у нашій країні може отримати тільки досягнення у 63% продуктивності дорослої людини з достатнім рівнем освіти.
У Всесвітньому банку зазначають, що цей показник вищий серед країн з подібним рівнем економічного зростання, але водночас він нижче за показники Європи та Центральної Азії.
Щоб розв'язувати цю проблему, потрібні досить великі інвестиції в освіту, охорону здоров’я та соціальний захист населення. Так, наприклад, у Польщі дитина може розраховувати на досягнення 75% продуктивності, а в Таджикистані – 50%.
Індекс людського розвитку – це показник для оцінювання людського розвитку в різних країнах світу. Для його формування беруть до уваги такі критерії: а) довготривале та здорове життя, б) доступ до знань; в) гідний рівень життя.
Здорове життя вимірюється середньою тривалістю життя в країні, освіта – кількістю витрачених на навчання років людьми до 25 років. А рівень життя вираховується валовим національним доходом на душу населення в доларах.
У 1990 році Україна мала значення Індексу 0,705, а у 2018 показник зріс до 0,750. Однак, це все ж таки нижче за середній рівень країн Європи та Центральної Азії. За 29 років незалежності тривалість життя в Україні збільшилася на 2,3 року, а середня кількість років навчання зросла на 2,6 року.
Нагадаємо, Україна піднялася у світовому рейтингу економічної свободи. Результат покращився на чотири позиції – зі 135 до 131 місця.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].