Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
ЄС радить Україні якнайшвидше привести закон про НАБУ у відповідність до Конституції

ЄС радить Україні якнайшвидше привести закон про НАБУ у відповідність до Конституції

Під загрозою безвіз та макрофінансова допомога

ЄС радить Україні якнайшвидше привести закон про НАБУ у відповідність до Конституції
фото www.flickr.com/photos/beresin/34817721045

Європейський Союз закликає Верховну Раду привести закон про Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) у відповідність до Конституції та нагадує, що незалежність бюро – умова безвізу та макрофінансової допомоги. Про це виданню DW заявив речник ЄС із зовнішньої політики Петер Стано.

«Ми хотіли би наголосити на важливості ясного юридичного статусу НАБУ та одночасного забезпечення збереження його незалежності та ефективної роботи, – зазначив Стано. – Незалежність та ефективність антикорупційної інфраструктури є ключовими умовами візової лібералізації ЄС та макрофінансової допомоги».

Як повідомлялось, КСУ визнав неконституційними низку положень закону про НАБУ. Йдеться про повноваження президента України зокрема утворювати НАБУ, а також призначати та звільняти директора бюро. А в кінці серпня КСУ визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором НАБУ в 2015 році.

Нагадаємо: на засіданні 17 вересня Верховна рада підтримала проєкт постанови про визначення представників парламенту до складу комісії, яка обиратиме керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Відповідне рішення підтримали 239 нардепів.

Голова правоохоронного комітету Денис Монастирський озвучив перелік кандидатів, яких обрали до складу комісії: Олена Бусол, Андрій Гуджал, Олексій Дрозд, Катерина Коваль, В'ячеслав Навроцький, Богдан Романюк, Євген Соболь.

У зв’язку із тим, що  парламент просуває в комісію для відбору голови САП кандидатів без досвіду, віцепрезидент комітету Європарламенту з асоціації між Україною та ЄС заявила, що Україна ризикує втратити безвізовий режим з Євросоюзом і півторамільярдний транш допомоги.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті