Марченко представив у Раді проєкт бюджету-2021
Він назвав його «бюджет можливостей для розвитку»

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що країна потребує рестарту, а проєкт бюджету-2021 можна назвати бюджетом можливостей для подальшого розвитку. Про це він сказав під час виступу у Раді, представляючи проєкт бюджету-2021.
«Законопроєкт про держбюжет на 2021 рік розроблений Мінфіном та підтриманий урядом. Уряд вчасно подав проєкт бюджету на розгляд парламенту, як цього вимагає Конституція та Бюджетний кодекс. Документ збалансований та дійсно є реальним до виконання», – заявив Марченко.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
За його словами, разом із проєктом держбюджету подали середньострокові показники до 2023 року зі стелями видатків і цілями для кожного з міністерств.
«Бюджет 2021 року базується на програмі діяльності Кабміну та стратегічних цілях, визначених президентом. Грунтується на макроекономічному прогнозі, який уряд ухвалив у липні цього року. Цей прогноз передбачає зростання реального ВВП на 4,6% після очікуваного падіння у цьому році на 4,8%. Інфляція прогнозується на рівні 7,3%, середньорічний курс гривні до долара закладений на рівні 29,1 грн за долар», – додав міністр.
За його словами, серед пріоритетів у проєкті держбюджету – заходи для проходження коронакризи, відновлення економіки: захист громадян, підтримка ділової активності та сприяння трансформації економіки.

фото: telegram/Василевська
«Країна потребує рестарту. Тому цей документ можна назвати бюджетом можливостей для подальшого розвитку. Можливостей для підтримки громадян після удару пандемії. Серед пріоритетів – підвищення мінімалки до 6 500 грн, індексація пенсій та доплат пенсіонерам віком 75+, забезпечення доступними і якісними медпослугами, у тому числі спрямування коштів на COVID-пакет, продовження освітньої реформи, розвиток культури та підтримка спорту високих досягнень», – розповів міністр.
Також, за його словами, серед пріоритетів – підвищення обороноздатності країни та підвищення грошового забезпечення військових, продовження проєкту «Велике будівництво», розвиток залізничного транспорту, масштабна цифровізація економіки, формування фінансово спроможних регіонів.
Доходи – 1 трлн 71 млрд грн, це понад 92 млрд грн у порівнянні з бюджетом-2020, додав Марченко. Видатки – 1 трлн 350 млрд грн, дефіцит – 270 млрд грн (6% ВВП) – на 1,5% менше показника 2020 року.
За його словами, в уряді передбачають скорочення дефіциту бюджету до 4,5% ВВП у 2022 році, у 2023 році – до 3% ВВП.
Нагадаємо: кабмін опублікував основні показники проєкту бюджету-2021.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.