Туреччина лише виграла, відмовившись від російського газу

Туреччина лише виграла, відмовившись від російського газу

Видобуток газу на нещодавно відкритому родовищі в Чорному морі буде дешевшим ніж імпорт сировини

Туреччина лише виграла, відмовившись від російського газу
фото www.flickr.com/photos/percygermany/21668815192

Для Туреччини виявилося вигідно відмовитися від поставок російського газу. За словами міністра енергетики країни Фатіха Донмеза, видобуток газу на нещодавно відкритому родовищі в Чорному морі буде дешевшим ніж імпорт сировини з-за кордону, зокрема з РФ.

Як повідомляє Anadolu, за попередніми даними запаси природного газу на чорноморському родовищі «Сакар’я» складають 320 млрд кубометрів. Виробнича потужність на новому родовищі становитиме 2,5-20 млрд кубометрів газу в рік. Міністр енергетики додав, що «існує висока ймовірність того, що поточний обсяг запасів в 320 млрд куб м буде переглянутий у бік збільшення після завершення пробних буріння і досліджень».

Донмез повідомив, що мета полягає в тому, щоб підключити виявлений газ до національної газотранспортної мережі до 2023 року, яка, за оцінками міністерства, забезпечить більш дешевий газ, ніж ціни, які стягуються за поточний імпорт газу до Туреччини.

Це має на меті знизити залежність країни від нафти і газу з-за кордону.

«Це надзвичайно важливо для сильної економіки Туреччини», – сказав міністр.

За словами Донмеза, інженерні пошуки по виявленню газу в Чорному морі планується завершити до середини жовтня, результати яких будуть потім доведені до відома громадськості.

Нагадаємо: у серпні Туреччина виявила у Чорному морі родовища газу із запасами обсягом 320 млрд кубометрів.

У вересні турецьке дослідницьке судно Kanuni почало бурові роботи в Чорному морі.

За оцінками норвезької консалтингової компанії Rystad Energy. виявлені в Чорному морі запаси природного газу дозволять Туреччині скоротити імпорт енергоресурсів на $21 млрд.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло