Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
Євросоюз оскаржить рішення суду про податковий спір з Apple на $15 млрд

Євросоюз оскаржить рішення суду про податковий спір з Apple на $15 млрд

Розгляди між ЄС і Apple з питання податкових пільг ще не закінчені

Євросоюз оскаржить рішення суду про податковий спір з Apple на $15 млрд
фото Shutterstock

У п'ятницю Єврокомісія заявила, що подасть апеляцію на рішення суду, що стосується Apple та Ірландії, передає Інтерфакс.

У липні загальний суд ЄС постановив, що Єврокомісії не вдалося довести, що ірландський уряд нібито надавав Apple податкові пільги.

Команда Єврокомісії на чолі з головою ЄС з питань конкуренції Маргрет Вестагер в 2016 році стверджувала, що Apple повинна виплатити 13 млрд євро ($15 млрд) у вигляді несплачених податків Ірландії після того, як остання надала фірмі «надмірні податкові пільги».

Однак і ірландський уряд, і технологічний гігант оскаржили це звинувачення. В компанії стверджували, що ця сума «суперечить здоровому глузду».

Європейська комісія передасть справу до вищої судової інстанції Європи.

«Комісія вирішила подати апеляцію до Європейського суду на рішення суду загальної юрисдикції з липня 2020 року справі Apple про державну допомогу в Ірландії», – йдеться в заяві Вестагер в п'ятницю.

За її словами, «при всій повазі», Єврокомісія вважає, що в своєму рішенні загальний суд допустив ряд юридичних помилок.

«Ми повинні використовувати всі наявні в нашому розпорядженні інструменти, щоб гарантувати, що компанії платять справедливу частку податків», – заявила Вестагер.

У відповідь на цю заяву представник Apple сказав: «Ми розглянемо апеляцію Єврокомісії, коли ми її отримаємо, однак це не змінить фактичних висновків загального суду, які доводять, що ми завжди дотримувалися закону в Ірландії, як і всюди, де ми працюємо».

Як повідомлялося, Євросоюз розробить нові правила роботи для техногігантів, які мають захистити споживачів і менших конкурентів цифрових компаній.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті