Японія та Росія не підписали мирну угоду через анексію Криму – Сіндзо Абе

Японія та Росія не підписали мирну угоду через анексію Криму – Сіндзо Абе

Найближе до врегулювання питання Курильських островів країни були в листопаді 2018 року

Японія та Росія не підписали мирну угоду через анексію Криму – Сіндзо Абе
фото Shutterstock

Одна з причин, чому Японія і Росія так і не підписали мирну угоду – анексія українського Криму в 2014 році. Про це розповів в інтерв’ю виданню Nikkei колишній прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе, передає Радіо Свобода.

За словами Абе, під час зустрічі з президентом Росії Владіміром Путіним в грудні 2016 року він відчув, що Путін готовий активно добиватися вирішення територіальної суперечки з Японією. Найближе до врегулювання, вважає він, обидві країни були в період до зустрічі в листопаді 2018 року в Сингапурі.

«Було розуміння, що ми нарешті наближаємося до переговорів про укладення угоди», – сказав Абе. Він додав: у певний момент очікував, що матиме повідомити про це рішення народу та розпустити нижню палату парламенту для проведення позачергових виборів.

Але зрештою угода так і не була підписана. Абе називає зовнішні фактори, а саме – дедалі більш напружені відносини між Вашингтоном і Москвою після анексії Росією Криму, пише Nikkei.

Японія багато років оскаржує приналежність чотирьох Курильськиз островів. Вони були окуповані СРСР наприкінці Другої світової війни. Через територіальні суперечки Росія і Японія досі не підписали мирний договір. У листопаді минулого року після зустрічі Абе і Путіна стало відомо, що Японія готова повернутися до декларації щодо островів 1956 року. У ній СРСР погоджувався передати Японії Хабомаї та Шикотан після підписання мирного договору.

У січні 2020 року в Москві відбувся черговий раунд переговорів між Путіним і Сіндзо Абе. Після переговорів Кремль заявив, що «поки не фіксує будь-яких змін в позиції Японії».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло