Японія та Росія не підписали мирну угоду через анексію Криму – Сіндзо Абе
Найближе до врегулювання питання Курильських островів країни були в листопаді 2018 року

Одна з причин, чому Японія і Росія так і не підписали мирну угоду – анексія українського Криму в 2014 році. Про це розповів в інтерв’ю виданню Nikkei колишній прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе, передає Радіо Свобода.
За словами Абе, під час зустрічі з президентом Росії Владіміром Путіним в грудні 2016 року він відчув, що Путін готовий активно добиватися вирішення територіальної суперечки з Японією. Найближе до врегулювання, вважає він, обидві країни були в період до зустрічі в листопаді 2018 року в Сингапурі.
«Було розуміння, що ми нарешті наближаємося до переговорів про укладення угоди», – сказав Абе. Він додав: у певний момент очікував, що матиме повідомити про це рішення народу та розпустити нижню палату парламенту для проведення позачергових виборів.
Але зрештою угода так і не була підписана. Абе називає зовнішні фактори, а саме – дедалі більш напружені відносини між Вашингтоном і Москвою після анексії Росією Криму, пише Nikkei.
Японія багато років оскаржує приналежність чотирьох Курильськиз островів. Вони були окуповані СРСР наприкінці Другої світової війни. Через територіальні суперечки Росія і Японія досі не підписали мирний договір. У листопаді минулого року після зустрічі Абе і Путіна стало відомо, що Японія готова повернутися до декларації щодо островів 1956 року. У ній СРСР погоджувався передати Японії Хабомаї та Шикотан після підписання мирного договору.
У січні 2020 року в Москві відбувся черговий раунд переговорів між Путіним і Сіндзо Абе. Після переговорів Кремль заявив, що «поки не фіксує будь-яких змін в позиції Японії».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].