Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
Чоловік, який напав на людей в Парижі, мстився за карикатуру в Charlie Hebdo

Чоловік, який напав на людей в Парижі, мстився за карикатуру в Charlie Hebdo

Терорист не знав, що редакція журналу переїхала

Чоловік, який напав на людей в Парижі, мстився за карикатуру в Charlie Hebdo
@MylonasMakis

Чоловік, затриманий в Парижі за напад на людей біля будівлі, де раніше розміщувалася редакція сатиричного журналу Charlie Hebdo, визнав терористичну мету своєї атаки, повідомив в суботу телеканал BFMTV, передає Інтерфакс.

У повідомленні на сайті каналу зазначається, що 18-річний Алі Х., який є вихідцем з Пакистану, мотивував свої дії повторною публікацією в Charlie Hebdo карикатур на пророка Мухаммеда. Інші ЗМІ повідомляли, що Алі Х. не знав про переїзд редакції сатиричного видання і вважав, що нападає на співробітників Charlie Hebdo.

Телеканал France 24 передав в суботу, що, за даними МВС, після прибуття до Франції три роки тому Алі Х. не виявляв жодних ознак ісламського радикалізму. Обшук за його місцем проживання також не виявив слідів приналежності до будь-якої радикальної організації. Проте особи, які проживали з ним, були затримані для проведення слідчих дій. Всього під варту, включаючи самого Алі Х., взято семеро осіб.

Le Figaro наводить слова міністра внутрішніх справ Жеральда Дарманена про те, що нападник прибув до Франції «три роки тому як самотній неповнолітній». Це дало йому можливість отримувати допомогу на проживання.

Газета Le Parisien повідомляє, що пакистанець при в'їзді в країну пред'явив свідоцтво про народження від 10 серпня 2002 року. З 17 серпня 2018 йому було призначено допомогу по соціальну допомогу дітям. Але незабаром департамент оскаржив в суді його неповноліття.

«За нашою інформацією, – пише Le Figaro, – молодий чоловік дійсно виглядає набагато старше, ніж він стверджує».

Напередодні в результаті атаки терориста ножові поранення отримали два співробітники інформаційного агентства Premieres Lignes. Французькі ЗМІ зазначають, що інцидент стався в момент, коли відбувається суд у справі про теракт в редакції Charlie Hebdo в січні 2015 року.

Тоді в результаті нападу ісламських бойовиків загинули 12 осіб, 11 були поранені. Головні підозрювані у скоєнні теракту – брати Саїд і Шериф Куаші – були ліквідовані 9 січня французьким спецназом.

Напад спровокувала публікація карикатур на пророка Мухаммеда. Теракт в Charlie Hebdo започаткував серію нападів ісламістів у Франції.

На початку вересня нинішнього року журнал повторно опублікував карикатури на пророка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті