Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
Міненерго спростовує заяви ЗМІ про підвищення цін на електроенергію для населення

Міненерго спростовує заяви ЗМІ про підвищення цін на електроенергію для населення

Ціна електричної енергії для населення до кінця поточного року залишатиметься незмінною

Міненерго спростовує заяви ЗМІ про підвищення цін на електроенергію для населення
Фото: pixabay

У Міністерстві енергетики заявляють, що інформація щодо підвищення тарифів на електричну енергію для населення з 1 жовтня є недостовірною. Відповідне повідомлення розміщене на сайті Міненерго.

«В засобах масової інформації поширюється недостовірна інформація щодо підвищення тарифів на електричну енергію для населення з 1 жовтня поточного року. Міненерго та уряд неодноразово наголошували, що в умовах складної соціально-економічної ситуації ціна електричної енергії для населення до кінця поточного року залишатиметься незмінною», – йдеться у повідомленні.

У Міненерго наголошують, що тарифи на електроенергію, що відпускаються населенню, встановлені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 26.02.2015 № 220. Згідно з цією постановою, ціна на електричну енергію становить (з ПДВ): до 100 кВт/год – 90 коп. за кВт/год, понад 100 кВт/год – 168 коп. за кВт/год.

«Збереження фіксованого пільгового тарифу на електричну енергію для населення в умовах нової моделі ринку електричної енергії здійснюється в рамках механізму ПСО, який було запроваджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 № 483 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії» (із змінами)», – додали в міністерстві.

Також у Міненерго наголосили, що ціна на електричну енергію для населення в Україні не переглядалася з 2017 року і наразі є найнижчою серед усіх країн Європи. У тому числі – в 1,2-2 рази нижчою ніж в сусідніх з Україною країнах.

Як повідомлялося раніше, завдяки змінам механізму покладання спеціальних обов’язків (ПСО) на учасників ринку електроенергії вдалося зменшити небаланси для «Енергоатома» і «Укргідроенерго» з 86% до 0%. Таку заяву зробила в.о. міністра енергетики Ольга Буславець під час засідання Антикризового енергетичного штабу, що відбувся під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті