Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
Британія і Канада ввели санкції проти Лукашенка та його сина

Британія і Канада ввели санкції проти Лукашенка та його сина

Обидві країни вважають вибори сфальсифікованими, а насильство щодо протестувальників неприйнятним

Британія і Канада ввели санкції проти Лукашенка та його сина
фото pixabay.com

Уряди Великобританії і Канади ввели санкції проти Олександра Лукашенка і його сина Віктора. Нові заходи передбачають заборону на в'їзд і заморожування активів, передає Інтерфакс.

Уряд Великобританії запровадив санкції проти президента Білорусі Лукашенка, його старшого сина Віктора, глави адміністрації президента Ігоря Сергієнка, глави МВС Юрія Караєва і чотирьох інших представників білоруської влади, зокрема проти начальника білоруського ОМОНу.

Санкційний список опублікований на сайті МЗС Сполученого Королівства.

Особам, які потрапили під санкції, заборонено в'їзд в країну, а всі їхні активи на території Великобританії будуть заморожені.

У списку санкцій Оттави, крім цих осіб, також включені начальник ГУВС Мінміськвиконкому Іван Кубрак, заступник голови Центральної комісії Білорусі Вадим Іпатов, секретар комісії Олена Дмухайло і член комісії Лідія Єрмошина.

МЗС Канади відзначає, що стосовно вищезгаданих осіб вводиться заборона на ведення бізнесу, зокрема, заморожування активів. Жителям Канади, а також громадянам країни за межами Канади заборонено вести справи з цими особами, в тому числі надавати їм фінансові та інші послуги.

Вказується, що ці обмежувальні заходи вжито в координації з Канадою і в рамках нового правового режиму, аналогічного американському «акту Магнітського».

У британському прес-релізі наголошується, що «режим Олександра Лукашенка несе відповідальність за цілий ряд порушень прав людини щодо представників опозиції, ЗМІ і народу Білорусі після підтасованих виборів».

«Незважаючи на численні заклики з боку світової спільноти, він відмовився вступити в діалог з опозицією, вважаючи за краще замість цього посилення жорстоких репресій», – ідеться в документі.

У заяві глави МЗС Канади відзначається, що Оттава «не мовчатиме, поки уряд Білорусії продовжує систематично порушувати права людини і не проявляти жодних знаків пошуку рішення шляхом переговорів з опозиційними групами».

«Канада та Сполучене Королівство діють разом, щоб переконатися, що ці санкції матиуть більший вплив, і разом засудити ситуацію, що склалася в Білорусі», – підкреслив глава МЗС країни.

Тим часом країни Балтії підготували новий список санкцій з близько 100 посадових осіб, які пов'язані з насильством в Білорусії. Цим особам буде заборонений в'їзд на територію Латвії, Литви та Естонії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті