США купують частку у виробникові акумуляторних металів, щоб менше залежати від Китаю

США купують частку у виробникові акумуляторних металів, щоб менше залежати від Китаю

Дням Трамп також підписав указ про розширення внутрішнього виробництва рідкоземельних мінералів - інший сектор, в якому домінує Китай

США купують частку у виробникові акумуляторних металів, щоб менше залежати від Китаю
фото www.flickr.com/photos/ambatovy/26372507432

Уряд США придбав частку в компанії TechMet, яка займається виробництвом акумуляторних металів. Це, як повідомляє Bloomberg, підриває залежність Сполучених Штатів від Китаю щодо ключових матеріалів, які використовуються в електромобілях.

TechMet отримала $25 млн інвестицій від Міжнародної фінансової корпорації розвитку США для допомоги в розробці бразильського нікелево-кобальтового рудника, йдеться в заяві дублінської компанії. Кобальт є важливим компонентом катодів більшості акумуляторних батарей електромобілів, і його потужності по переробці значною мірою перебувають під контролем Китаю.

Цей крок є ще одним прикладом зусиль США щодо зниження залежності від свого найбільшого геополітичного суперника щодо ключових матеріалів. До того ж, це відбулося через кілька днів після того, як президент Дональд Трамп підписав указ про розширення внутрішнього виробництва рідкоземельних мінералів – інший сектор, в якому домінує Китай. Такі мінерали необхідні для виготовлення магнітів в широкому спектрі товарів, включаючи електромобілі.

Основні інвестиції в TechMet включають заводи з переробки літій-іонних батарей в Канаді і США, руандійський рудник по видобутку олова і вольфраму і підприємство з виробництва ванадію в США.

«TechMet представляє реальну можливість для своїх інвесторів не тільки отримати прибуток від дислокації попиту і пропозиції на критичні метали, а й інвестувати в етичні джерела поставок, які відповідають інтересам США, тим самим граючи роль у відновленні ланцюжка поставок», – йдеться в заяві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті