СБУ вимагає видалити російські додатки з AppStore і Play Market

СБУ вимагає видалити російські додатки з AppStore і Play Market

Американський ІТ-гігант ігнорує вимоги українського законодавства

СБУ вимагає видалити російські додатки з AppStore і Play Market
ілюстрація СБУ

Українська СБУ вимагає від Apple і Google видалити з українського сегмента App Store і Play Market всі російські додатки, на які поширюються санкції. Йдеться, зокрема, про додатки російських державних ЗМІ і соцмережу «ВКонтакте», передає прес-служба відомства.

«СБУ ініціювала блокування заборонених російських додатків на електронних майданчиках Google та Apple. Служба безпеки України звернулася до іноземних компаній «Google, LLC» і «Apple Inc.» щодо поширення на їхніх сервісах «Play Market» і «App Store» мобільних додатків, в тому числі російских соцмереж, розроблених юридичними особами, стосовно яких діють економічні та інші обмежувальні санкції», – повідомляє Служба Безпеки у своєму Telegram-каналі.

СБУ також звернулася до українського МЗС, щоб відомство вимагало дотримуватися вимог чинного українського законодавства від іноземних партнерів, які працюють в Україні.

Йдеться, перш за все, про блокування «ВКонтакте», МІА «Россия сегодня», ВГТРК і НТВ. Згаданим російським ЗМІ належить більше 30 додатків в App Store.

Україна вже вимагала від Apple зробити їх недоступними для iOS-систем на українській території, проте виконувати вимогу СБУ американський IT-гігант не став. Apple лише повідомила розробників про вимоги влади.

Напередодні СБУ також звернулася до Apple і Google зі скаргою, що в їхніх магазинах додатків є ті, які обходять блокування «ВКонтакте» та інших заборонених в Україні сервісів.

Як пояснював заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк, активізація роботи російських соціальних мереж напередодні місцевих виборів в Україні, що пройдуть 25 жовтня, «може становити загрозу національній безпеці країни».

Нагадаємо, раніше в РНБО заявили, що українських користувачів «ВКонтакте» будуть ставити на облік поліції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті