Нацбанк майже в 6 разів зменшив продаж валюти на міжбанку

Нацбанк майже в 6 разів зменшив продаж валюти на міжбанку

Нацбанк четвертий тиждень поспіль не купував валюту

Нацбанк майже в 6 разів зменшив продаж валюти на міжбанку
фото: news.dtkt.ua

Інтервенції НБУ з продажу валюти на міжбанку 5-9 жовтня через зменшення попиту становили всього $8,7 млн. Про це повідомляє FinClub з посиланням на дані Нацбанку.

Зазначається, що $0,5 млн НБУ продав у ході інтервенцій за найкращою ціною продажу іноземної валюти (Matching), $8,2 млн – за єдиним курсом розміщення пропозиції з купівлі іноземної валюти (Matching).

Водночас Нацбанк четвертий тиждень поспіль не проводив інтервенції з купівлі валюти.

НБУ зменшив продаж валюти на міжбанку для стабілізації курсу гривні майже в 6 разів у порівнянні з позаминулим тижнем ($51,1 млн).

Загалом з початку року Нацбанк купив на міжбанку валюти на $4,509 млрд і продав на $3,583 млрд. З початку 2020 року чиста купівля валюти НБУ склала $926,3 млн.

У вересні попит на валюту перевищував пропозицію внаслідок активізації імпортерів та компаній, що купували валюту для виплат за зовнішніми боргами. Для згладжування курсових коливань Нацбанк виходив на ринок з інтервенціями з продажу валюти, які за підсумками вересня становили $231,5 млн. В окремі дні, коли на ринку спостерігалася надлишкова пропозиція валюти, НБУ в ході таких інтервенцій придбав $34 млн.

Нагадаємо: валютні резерви Нацбанку на 1 жовтня становили $26,5 млрд, що на 8,7% або $2,5 млрд менше, ніж станом на 1 вересня ($29,049 млрд).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті