Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Білорусь направила ноту протесту Україні через указ Зеленського про IT-фахівців

Білорусь направила ноту протесту Україні через указ Зеленського про IT-фахівців

Українській стороні наполегливо рекомендовано вжити заходів

Білорусь направила ноту протесту Україні через указ Зеленського про IT-фахівців
Фото: pixabay.com

Міністерство закордонних справ Білорусі викликало в середу, 14 жовтня, посла України Ігоря Кизима й вручило українському дипломату ноту через підписаний нещодавно президентом України указ про залучення білоруських ІТ-фахівців. Про це повідомляє пресслужба МЗС Білорусі.

Офіційний Мінськ наголошує на «порушенні загальноприйнятих правових норм», адже указ «поширює свою дію винятково на громадян сусідньої держави»

У МЗС Білорусі також наголосили, що вказаний правовий акт не можна трактувати по-іншому, як явно недружній і дискримінаційний крок української сторони, що межує з втручанням у внутрішні справи Білорусі. Підписання цього указу нібито «підриває довіру у двосторонніх відносинах і йде всупереч положенням договору про дружбу, добросусідство і співробітництво між Україною та Республікою Білорусь» та низки двосторонніх міжурядових угод. Українській стороні наполегливо рекомендовано вжити заходів щодо дотримання взятих на себе договірних зобов'язань у відносинах з Білоруссю.

Офіційний Мінськ застеріг, що залишає за собою право на застосування «відповідних заходів щодо захисту національних інтересів згідно з міжнародними нормами».

«У зв'язку з цим українській стороні настійно рекомендовано вжити заходів щодо дотримання взятих на себе договірних зобов'язань у відносинах з Білоруссю», – заявили в МЗС.

Ігор Кизим розповів, що його зустріч з білоруськими колегами носила хоча і емоційний, але конструктивний характер і стосувалася не тільки питання указу Зеленського. Він зазначив, що перераховані в ноті посилання про нібито порушення Україною окремих базових двосторонніх міждержавних та міжурядових угод «важко піддаються логіці».

Нагадаємо, Зеленський спростив в'їзд для IT-фахівців з Білорусі. Планується передбачити можливість скорочення терміну отримання посвідки на проживання до трьох днів без необхідності додаткового виїзду за межі України.

Також в Україні запустили вебпортал для IT-фахівців з Білорусі. Програмісти, які бажають переїхати в Україну через події в Білорусі, зможуть знайти всю необхідну інформацію на спеціальному ресурсі від Мінцифри

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті