Вчені винайшли методику, яка допоможе нанести на карту кожне дерево на планеті
Поки що технологія в процесі розвитку, однак уже вдалося ідентифікувати дерева в Африці

Група американських і європейських вчених під керівництвом данського еколога і географа Мартіна Брандта змогла нанести на карту і класифікувати кожне дерево на величезній території південної Сахари і Сахеля площею 1,3 млн кв. км. Стаття за підсумками їх роботи опублікована в науковому журналі Nature, передає РБК.
Дослідники виявили на пустельних і степових територіях центральної Африки понад 1,8 млрд дерев – набагато більше, ніж припускали знайти. Це безпрецедентне за масштабами дослідження стало можливим завдяки розвитку приладів фотозйомки на космічних супутниках – зараз вони можуть фіксувати і розпізнавати окремі об'єкти, що займають площу менше 1 кв. м.
Розпізнати рослини групі Брандта допомогла самонавчальна нейромережа.
Дослідники вважають, що нову методологію можна використовувати для того, щоб нанести на карту кожне дерево на Землі.
Втім, як зазначають еколог Найл Ханан і ботанік Юліус Анчанг в своєму огляді дослідження, до цього ще далеко. По-перше, метод Мартіна Брандта не справляється з ідентифікацією дерев з кроною менше 2 м в діаметрі.
По-друге, з його допомогою неможливо розпізнавати рослини в густих лісах, де крона одного дерева перекриває крону іншого. По-третє, в ході дослідження учені змушені були вручну ввести 90 000 опорних точок, що навряд чи можливо в планетарному масштабі.
Нагадаємо, в Індонезії програма субсидій бідним сім’ям допомогла зменшити незаконну вирубку лісу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].