Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Законопроект про заборону хутрових ферм пройшов перше читання в парламенті Естонії

Законопроект про заборону хутрових ферм пройшов перше читання в парламенті Естонії

Понад 75% естонців виступають проти розведення хутрових тварин на фермах

Законопроект про заборону хутрових ферм пройшов перше читання в парламенті Естонії
Фото: Рене Сууркаев

Проект заборони хутрових ферм у четвер, 15 жовтня, пройшов у парламенті Естонії – Рійгікогу – перше читання. Законопроект передбачає заборону хутрових ферм до 2023 року. Зоозахисники назвали це важливим кроком, який наближає заборону хутрових ферм, і висловили подяку депутатам Рійгікогу, пише baltija.eu.

«Сьогодні знаковий день – законопроект про заборону хутрових ферм і раніше розглядався в Рійгікогу, але сьогодні ми зробили важливий крок вперед і тепер перейшли до обговорень по суті. Перше читання законопроекту вказує на те, що турбота про тварин серед громадськості досягла і осіб, які приймають рішення, і що до народу прислухаються, – сказала президент організації Nähtamatud Loomad Крістіна Меринг, яка очолює кампанію проти хутрових ферм. – Тепер пройде робота над пропозиціями щодо змін, щоб друге і третє читання законопроекту також змогли успішно відбутися».

В останні роки хутрове звірівництво в Естонії значно скоротилося – замість колишніх 200 000 особин на фермах залишилося менше 2000. Більшість хутрових ферм повідомили Ветеринарному департаменту, що найближчим часом закриються.

Проведене у вересні 2020 року дослідження показало, що 75% населення Естонії не підтримують розведення і вбивство лисиць і норок на фермах для отримання хутра.

Хутрові ферми заборонені у Великобританії, Норвегії, Нідерландах, Австрії, Хорватії, Словенії, Македонії, Сербії, Боснії і Герцеговині, Словаччини, Люксембурзі, Бельгії та Чехії. У Данії та Швеції заборонені ферми з розведення лисиць.

До другого читання законопроекту депутати Рійгікогу планують представити пропозиції про поправки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті