Законопроект про заборону хутрових ферм пройшов перше читання в парламенті Естонії
Понад 75% естонців виступають проти розведення хутрових тварин на фермах

Проект заборони хутрових ферм у четвер, 15 жовтня, пройшов у парламенті Естонії – Рійгікогу – перше читання. Законопроект передбачає заборону хутрових ферм до 2023 року. Зоозахисники назвали це важливим кроком, який наближає заборону хутрових ферм, і висловили подяку депутатам Рійгікогу, пише baltija.eu.
«Сьогодні знаковий день – законопроект про заборону хутрових ферм і раніше розглядався в Рійгікогу, але сьогодні ми зробили важливий крок вперед і тепер перейшли до обговорень по суті. Перше читання законопроекту вказує на те, що турбота про тварин серед громадськості досягла і осіб, які приймають рішення, і що до народу прислухаються, – сказала президент організації Nähtamatud Loomad Крістіна Меринг, яка очолює кампанію проти хутрових ферм. – Тепер пройде робота над пропозиціями щодо змін, щоб друге і третє читання законопроекту також змогли успішно відбутися».
В останні роки хутрове звірівництво в Естонії значно скоротилося – замість колишніх 200 000 особин на фермах залишилося менше 2000. Більшість хутрових ферм повідомили Ветеринарному департаменту, що найближчим часом закриються.
Проведене у вересні 2020 року дослідження показало, що 75% населення Естонії не підтримують розведення і вбивство лисиць і норок на фермах для отримання хутра.
Хутрові ферми заборонені у Великобританії, Норвегії, Нідерландах, Австрії, Хорватії, Словенії, Македонії, Сербії, Боснії і Герцеговині, Словаччини, Люксембурзі, Бельгії та Чехії. У Данії та Швеції заборонені ферми з розведення лисиць.
До другого читання законопроекту депутати Рійгікогу планують представити пропозиції про поправки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].