Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
ЄС інвестує понад 144 млн євро в новий суперкомп'ютер

ЄС інвестує понад 144 млн євро в новий суперкомп'ютер

Суперкомп'ютер LUMI розташовуватиметься в Фінляндії

ЄС інвестує понад 144 млн євро в новий суперкомп'ютер
фото www.flickr.com/photos/sandialabs/23160263111

Європейське спільне підприємство по високопродуктивних обчисленнях, що об'єднує європейські ресурси для покупки й впровадження суперкомп'ютерів і технологій, сьогодні,21 жовтня, підписало контракт вартістю 144,5 млн євро на придбання суперкомп'ютера LUMI.

Як повідомляє пресслужба Європейської комісії (ЄК), «Європа перебуває в авангарді інвестицій в суперкомп'ютерну інфраструктуру наступного покоління, яка буде доступна всім європейським дослідникам, промисловості та бізнесу для запуску сотень нових додатків в області штучного інтелекту і персоналізованої медицини, дизайну ліків і матеріалів, геноміки та прогнозування погоди, боротьби зі зміною клімату і багато іншого».

В заяві зазначається, що позитивний вплив суперкомп'ютерів на суспільство тепер можна побачити в різних областях, таких як боротьба з серйозними захворюваннями, включаючи рак, коронавірус і багато інших вірусних інфекцій. Окрім того, вони сприяють «Зеленому переходу» і Європейському зеленому курсу, допомагаючи міському і сільському плануванню, управлінню відходами та водними ресурсами й боротьбі з деградацією навколишнього середовища.

Суперкомп'ютер LUMI буде розташований в Фінляндії на базі Консорціуму LUMI, в якому беруть участь кілька європейських країн.

Після анонсу суперкомп'ютера LEONARDO в Італії 15 жовтня і ще трьох суперкомп'ютерів в Чеській Республіці, Люксембурзі та Словенії цей став останнім доповненням до сімейства суперкомп'ютерів в рамках спільного підприємства European High Performance Computing Joint з вересня.

Спільне підприємство планує також придбати додаткові суперкомп'ютери в Болгарії, Іспанії та Португалії до кінця 2020 року.

В рамках програми Digital Decade по зміцненню цифрового суверенітету Європи вже було інвестовано майже 327 млн євро в суперкомп'ютерні системи.

Нагадаємо: на початку місяця виробник мікросхем Nvidia анонсував плани побудувати найпотужніший суперкомп'ютер у Великобританії й присвятити його дослідженням в області штучного інтелекту в охороні здоров'я.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті