Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Забруднення повітря обходиться містам ЄС у $190 млрд на рік – аналіз

Забруднення повітря обходиться містам ЄС у $190 млрд на рік – аналіз

Найсильніше страждає населення Лондона, Будапешта і Берліна

Забруднення повітря обходиться містам ЄС у $190 млрд на рік – аналіз
фото www.flickr.com/photos/syfqhrdzn/3478021201

Забруднення повітря обходиться жителям європейських міст у понад 160 млрд євро ($190 млрд) щорічно через довгострокові й короткострокові наслідки для здоров'я. Такого висновку дійшли  експерти в дослідницькому центрі CE Delft, передає PhysOrg.

В ході ретельного аналізу даних про якість повітря, стан здоров'я і транспорт в понад 400 містах екологи заявили, що забруднення від викопного палива в 2018 році обійшлося пересічному громадянинові в 1250 євро, що становить близько 4% його річного доходу.

За словами фахівців, забруднення повітря збільшує ймовірність розвитку станів, які є відомими факторами ризику COVID-19.

«Наші результати надають додаткові докази того, що скорочення забруднення повітря в європейських містах повинно бути одним з головних пріоритетів в будь-якій спробі поліпшити добробут міського населення в Європі, – йдеться в аналізі. – Нинішня пандемія COVID-19 тільки підкреслила це».

У дослідженні розглядалося понад десятка факторів здоров'я, пов'язаних із забрудненням повітря в містах, щоб кількісно оцінити «соціальну вартість» вихлопних газів і диму від фабрик для населення.

У Лондоні забруднення обходяться «найдорожче» – тут, щороку витрачається 11,38 млрд євро через шкідливі речовини в повітрі. На другому місці Будапешт, з показником у 6,35 млрд євро на рік, на третьому – Берлін з 5,24 млрд євро.

Велика частина витрат пов'язана з підвищеним ризиком передчасної смерті містян, наголошується у звіті.

Автори заявили, що хоча забруднення повітря в містах відбувається з низки джерел, включаючи сільське господарство, опалення будинків і промисловість, існує чіткий зв'язок між збільшенням використання автомобілів і підвищенням соціальних витрат.

«Це підтверджує, що скорочення поїздок на роботу і кількість власників автомобілів позитивно позначаються на якості повітря, знижуючи тим самим соціальні витрати у зв’язку з поганою якістю повітря в місті», – заявили вони.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті