Захворіло у світі
63,254,854
Померло у світі
1,468,322
Вилікувалось у світі
40,544,343
Захворіло в Україні
745,123
Померло в Україні
12,548
Вилікувалось в Україні
355,172
Відтепер посвідку на тимчасове проживання можна оформити без додаткового виїзду

Відтепер посвідку на тимчасове проживання можна оформити без додаткового виїзду

Кабмін підписав відповідну постанову

Відтепер посвідку на тимчасове проживання можна оформити без додаткового виїзду
Фото: kmu.gov.ua

Відтепер іноземцям не потрібно робити «зайвий виїзд» з України для того, щоб оформити посвідку на тимчасове проживання в Україні – про це йдеться в Постанові Уряду №933.

Таким чином, легально працевлаштований іноземний спеціаліст (дозвіл на працевлаштування в Україні оформляється через компанію-роботодавця) зможе подавати заявку на отримання посвідки на тимчасове проживання, залишаючись в Україні. Раніше для цього йому потрібно було здійснити зайвий виїзд за кордон.

Спрощення стосуватиметься всіх громадян Білорусі, Азербайджану, Вірменії, Молдови та Узбекистану, хто отримує посвідку на тимчасове проживання в Україні.

Разом з тим, експерти BRDO вважають пріоритетним спростити реєстрацію платника єдиного податку 3 групи для іноземців, які не отримали посвідку на тимчасове або постійне проживання. Про це, зокрема зазначено в Указі Президента №420/2020 від 2 жовтня 2020 року. Для цього не потрібно змінювати законодавство: достатньо оприлюднити офіційне роз’яснення норм чинного Податкового кодексу.

BRDO та IT Ukraine уже підготували відповідний проєкт роз’яснень і звернулися до Мінцифри, Податкової та Мінфіну з проханням оприлюднити лист-роз’яснення ДПС та узагальнюючу податкову консультацію від Мінфіну про обрання спрощеної системи оподаткування іноземцями-ФОП без посвідки на проживання.

Нагадаємо, наприкінці вересня Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оприлюднило зміни до наказу від 19 березня 2020 року № 283, що спрощують процедуру імміграції для іноземних фахівців, які бажають працювати в Україні. Експерти сектору ІТ&Телеком BRDO брали активну участь у розробці документу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті