Лукашенко відмовився від мітингу на свою підтримку, оскільки люди не хочуть виходити

Лукашенко відмовився від мітингу на свою підтримку, оскільки люди не хочуть виходити

Причиною скасування провладного мітингу став масовий бойкот

Лукашенко відмовився від мітингу на свою підтримку, оскільки люди не хочуть виходити
фото DR

Президент Білорусі Олександр Лукашенко відмовився від мітингу на свою підтримку, який мав відбутися в неділю в якості відповіді на народні акції протесту, які тривають третій місяць, повідомляє Reuters з посиланням на державне агентство БелТА.

Лукашенко сказав, що турбується про безпеку учасників, але деякі його противники підозрюють, що основним мотивом могла стати масова відмова громадян, які не погодилися його підтримати навіть під загрозою звільнення.

«Не можна, не треба нам збирати людей. Перебʼємось. Чого нам уподібнюватися їм (учасникам протестів)», – сказав він, додавши, що такий мітинг можна буде провести навесні.

Про плани проведення мітингу і ходу на підтримку білоруського президента, щоб «показати, хто в нашій країні господар», повідомив у четвер глава провладної Федерації профспілок Михайло Орда.

У четвер на двох площах Мінська монтували сцени для виступів, але вже в п'ятницю з ранку їх почали розбирати.

У соцмережах і білоруських медіа останні два дні користувачі публікували численні повідомлення, відео та аудіо, в яких стверджували, що на деяких підприємствах працівникам погрожували звільненням за відмову від участі в мітингу.

Влада ж стверджувала, що запрошує тільки добровольців.

У п'ятницю Лукашенко сказав, що в мітингу збиралися брати участь 250 000-300 000 осіб.

На думку незалежного політолога Олександра Класьковського, причиною скасування став масовий бойкот.

«Влада просто зіткнулися з масовим небажанням людей їхати на цей мітинг. Метод примусу, який влада завжди використовувала, перестав діяти. І це побічно свідчить про те, що Лукашенко стає все менш популярним», – прокоментував Класьковський Reuters.

«Для тих, хто бореться за зміни, це велика психологічна перемога», – додав він.

Протести проти офіційних підсумків президентських виборів не припиняються вже третій місяць. Щонеділі в ходах з вимогами відставки Лукашенка беруть участь десятки тисяч людей.

«Протестуни по вулицях ходять. Ми що? Міліцію зараз заберемо для забезпечення безпеки?... А хто буде контролювати іншу частину?» – сказав у п'ятницю Лукашенко, коментуючи рішення про скасування мітингу на свою підтримку.

Для розгону акцій протесту влада використовувала водомети, сльозогінний газ і світлошумові гранати. Зазгалом за участь у протестах було затримано близько 15 000 чоловік, випливає з даних МВС.

Світлана Тихановська, суперниця Лукашенка на виборах, закликала своїх прихильників з понеділка почати страйк і безстрокові акції громадянської непокори з вимогою нових виборів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті