У коаліцію проти Apple вже подали заявки понад 400 компаній

У коаліцію проти Apple вже подали заявки понад 400 компаній

Компанії хочуть змінити політику Apple щодо комісій в App Store

У коаліцію проти Apple вже подали заявки понад 400 компаній
фото Shutterstock

«Коаліція за справедливість додатків», заснована Epic Games, Spotify, Match Group (Tinder) та іншими компаніями, збільшила кількість учасників з 13 до 40, а також повідомила про надходження ще 400 заявок на вступ, пише The Washington Post, на яку посилається Коммерсант.

Коаліція має на меті змінити політику Apple щодо комісій і додатків в App Store.

Великі компанії не раз критикували Apple через комісію в 30% в App Store, а також труднощі з розміщенням реклами і додатків. Microsoft висловила підтримку коаліції, коли оголосила про нові правила для Microsoft Store.

Facebook також критикувала Apple за те, що на iOS стає все важче рекламувати свої продукти. Комітет Палати представників США з питань судочинства опублікував 450-сторінкову доповідь, яка піддає критиці Apple та інші технологічні компанії за використання своєї влади для придушення конкуренції та інновацій на догоду власного збагачення.

Водночас Google оновила політику користування її магазином додатків: корпорація робить обов'язковим використання її платіжної системи для цифрових покупок у Google Play. Це означає, що всі партнери Google повинні будуть платити комісію 30% з кожного платежу користувачів в Google Play. Нові правила набудуть чинності 30 вересня 2021 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті