GM та Ford знали про зв’язок автопрому з кліматичними змінами ще 50 років тому - E&E News

GM та Ford знали про зв’язок автопрому з кліматичними змінами ще 50 років тому - E&E News

Автовиробники були в курсі як впливають бензинові та дизельні авто на планету

GM та Ford знали про зв’язок автопрому з кліматичними змінами ще 50 років тому - E&E News
фото pixabay.com

General Motors і Ford знали про вплив спалювання викопного палива на клімат ще 50 років тому. Про це йдеться у дослідженні американського видання E&E News, передає OilPrice.

І не тільки це: ці дві компанії витратили гроші на вивчення цього ефекту і спроби зрозуміти зв'язок між викопним паливом і зміною клімату. Але у звіті говориться, що вони не тільки нічого не зробили з цим, але і всіляко протидіяли прийняттю законів, спрямованих на зниження викидів шкідливих речовин в атмосферу.

E & E вдалось дізнатись, що вчені розповіли автовиробникам про роль галузі в збільшенні викидів вуглекислого газу, який утримував тепло в атмосфері, в кінцевому підсумку нагріваючи всю планету.

Викиди від транспортної галузі дійсно є однією з основних причин того, що кілька десятиліть тому називалося глобальним потеплінням, а тепер називається антропогенною зміною клімату. Дослідники GM поінформували керівництво компанії про ці висновки, але воно не повірило цим даним, пише видання.

Вчені Ford також вивчили зв'язок між вихлопними газами і глобальними температурами і виявили, що спалювання викопного палива призводить до збільшення кількості вуглекислого газу в атмосфері, що призводить до підвищення середньої температури на 1,1 градуса Цельсія за сторіччя.

Зараз ситуація докорінно змінилась. І GM, і Ford вкладають мільярди в електрифікацію своїх автомобілів, а GM всього кілька днів тому запустила електричний Hummer з гучною рекламною кампанією.

Видання повідомляє, що сьогодні обидві компанії не хочуть коментувати те, що сталося в дослідницьких лабораторіях п'ять десятиліть тому. Вони зосереджені на майбутньому і на своїх мільярдних зобов'язання щодо електромобілів і відновлюваних джерел енергії. Якщо їм не пощастить, вони можуть стати наступною мішенню судових позовів за знання та приховування того факту, що існує зв'язок між викидами CO2 і зміною клімату.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті