У Мінцифри вважають, що ринок ІТ в Україні збільшиться вдвічі за два роки

У Мінцифри вважають, що ринок ІТ в Україні збільшиться вдвічі за два роки

Міністерство хоче за кілька років збільшити частку ІТ у ВВП з 3% до 10%

У Мінцифри вважають, що ринок ІТ в Україні збільшиться вдвічі за два роки
фото: photo.unian.ua

Віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що завдяки новому правовому режиму для ІТ компаній «Дія.City» Україна зможе стати лідером у цифровій трансформації вже за два роки та збільшити власний ІТ ринок у 2 рази. Про це він повідомив під час брифінгу 3 листопада.

«Ми хочемо за кілька років збільшити частку ІТ у ВВП нашої країни з 3% до 10% і ми робимо все для того, щоб це зробити. Ми співпрацюємо з навчальними закладами та Міністерством освіти для того, щоб навчати все більше спеціалістів та створюємо віртуальну країну (Дія City – ред.), яка допоможе нам створити найкращі умови в світі для того, щоб тут створювались ІТ-компанії», – сказав Федоров.

За його словами, кількість робочих місць в ІТ сфері зросте до 450 000 за 3-4 роки, тобто удвічі.

«За даними служби статистики, наш законопроєкт «Дія.City», і ця спеціальна електронна країна, яку ми створюємо, допоможе збільшити у 2 рази експорт та об'єми ринку за кілька років. На сьогодні це 5 мільярдів, ми плануємо за 3-4 роки збільшити до $11-12 мільярдів об’єм всього ринку», – розповів Федоров.

У «Дія.City» можна буде за декілька хвилин зареєструвати свою компанію, сплачувати податки та укладати трудові відносини. На думку Федорова, «Дія.City» допоможе детінізації частині ІТ індустрії.

Для того, аби стати резидентом «Дія.City», компанія має відповідати певним критеріям. Зокрема, вона повинна мати не лише «засновника, директора та бухгалтера», а «має бути штат, середня заробітна плата приблизно 1200 євро, і, дуже важливо, щоб близько 80% виручки – це експортна діяльність».

У Мінцифри також подбали про невтручання правоохоронних органів та заклали відповідні норми: для того, щоб прийти в компанію, потрібно мати санкцію в голови прокуратури в області або на рівні Генпрокуратури. «Ми вирішуємо 99% проблемних кейсів», – заявили у відомстві.

Також відомство одночасно працює над проєктом Е-резидентства для іноземних компаній:
«Ми хочемо, щоб в «Дія.City» могли розвиватися не тільки українські компанії, а також компанії з усього світу».

Нагадаємо: Мінцифри хоче запустити віртуальну вільну економічну зону «Дія.City» до 2021 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло