Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
ВР ухвалила за основу законопроєкт про Антикорупційну стратегію на 2020–2024 роки

ВР ухвалила за основу законопроєкт про Антикорупційну стратегію на 2020–2024 роки

Голова НАЗК стверджує, що реалізація стратегії дозволить економити до 200 млрд гривень щорічно

ВР ухвалила за основу законопроєкт про Антикорупційну стратегію на 2020–2024 роки
фото: bargen.com.ua

Верховна Рада (ВР) ухвалила за основу законопроєкт 4135 про засади державної антикорупційної політики на 2020–2024 роки (Антикорупційна стратегія), розроблений Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК). За таке рішення проголосували 320 народних депутатів України. Про це повідомив НАЗК у своєму телеграм-каналі. 

Проєкт розроблений за консультації громадян та погоджений із 37 органами влади. Стратегія концентрується на подоланні корупції у 8 ключових сферах серед яких охорона здоров’я, сектор оборони, боротьба з незаконним будівництвом тощо.

«Ухвалення Антикорупційної стратегії в сьогоднішніх умовах – це логічний та необхідний крок, оскільки цей документ дає шанс не просто відновити антикорупційну систему, а забезпечити її подальший розвиток. Ми вдячні Президенту, Нацраді з питань антикорупційної політики, Уряду та депутатам за якісну роботу над проєктом закону та успішну співпрацю», – наголосив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Новіков стверджує, що реалізація стратегії дозволить економити до 200 млрд гривень щорічно.

Відповідно до законопроєкту, розробка проєктів Антикорупційної стратегії та державної антикорупційної програми, а також координація моніторингу та оцінки ефективності їх реалізації входять до повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). НАЗК має право ініціювати перегляд державної антикорупційної програми з урахуванням результатів моніторингу та оцінки ефективності реалізації антикорупційних проєктів.

Як зазначається в проєкті Антикорупційної стратегії, вона сприятиме забезпеченню злагодженості та системності антикорупційної діяльності всіх органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Згідно з проєктом, оптимізація функцій держави та місцевого самоврядування передбачає усунення дублювання повноважень різними органами, тимчасове припинення реалізації малоефективних повноважень, які характеризуються високим рівнем корупційних ризиків. Стратегія також передбачає цифрову трансформацію реалізації повноважень органами державної влади та місцевого самоврядування, прозорість діяльності та відкритість даних.

Документ також передбачає необхідність забезпечення невідворотності юридичної відповідальності за корупційні та пов'язані з корупцією правопорушення.

Наступний етап після ухвалення законопроєкту у другому читанні – розробка НАЗК детальної державної програми на виконання Антикорупційної стратегії, що затверджується Урядом. Її виконуватимуть державні органи як на центральному, так і на місцевому рівні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті