Міненерго та Держенергоефективності розробили концепцію запровадження ринку зелених облігацій в Україні

Міненерго та Держенергоефективності розробили концепцію запровадження ринку зелених облігацій в Україні

Розвиток ринку зелених облігацій в Україні створить фінансовий ресурс для проєктів екологічного спрямування в енергетиці

Міненерго та Держенергоефективності розробили концепцію запровадження ринку зелених облігацій в Україні
фото: mpe.kmu.gov.ua

Міністерство енергетики спільно з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України розробили проєкт Концепції запровадження та розвитку ринку зелених облігацій в Україні. Наразі він проходить процедуру погодження з органами державної влади. Про це повідомляється на сайті Міненерго.

«Україна має великий потенціал залучення «зеленого» фінансування. За оцінками IFC, лише до 2030 року Україна здатна залучити близько $73 млрд. І зелені облігації – саме той інструмент, який може створити мультиплікаційний ефект залучення фінансування», – зазначив заступник Міністра енергетики Ярослав Демченков під час онлайн-зустрічі зацікавлених сторін у запровадженні та розвитку ринку зелених облігацій в Україні.

Випускати зелені облігації може як уряд, так і муніципалітети, фінансові та нефінансові корпорації.

А кошти можуть бути спрямовані в проєкти у сфері альтернативної енергетики, енергозбереження, утилізації та перероблювання відходів, виробництва та використання зеленого водню, зокрема у транспортній інфраструктурі та промисловості, а також інші проєкти екологічного спрямування.

Залучення міжнародних фінансових інститутів, таких як МФК, ЄБРР, Світовий банк або локальні зелені банки створить можливості, щоб цей фінансовий інструмент запрацював в Україні та був цікавим для учасників ринку.

Глобальний ринок зелених облігацій зростає в геометричній прогресії. У 2007 році, вперше у світі було випущено зелених облігацій на загальну суму $9 млн, а у 2019 році цей показник становив понад $250 млрд. У 2020 році очікується світова емісія зелених облігацій обсягом в $350 млрд.

Нагадаємо: виробництво електроенергії з відновлювальних джерел в Україні зросло удвічі у 2019.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті