«Далека від ідеалу»: міжнародні спостерігачі дали оцінку демократії в США

«Далека від ідеалу»: міжнародні спостерігачі дали оцінку демократії в США

Спостерігачі Організації американських держав наголосили на агресивному веденні кампаній та перешкоджанні підрахунку голосів

«Далека від ідеалу»: міжнародні спостерігачі дали оцінку демократії в США
фото www.flickr.com/photos/30478819@N08/49669578072

Організація американських держав (ОАД), що базується у Вашингтоні та зазвичай оцінює хаотичні вибори в Латинській Америці, опублікувала попередній звіт на 20 сторінок про те, що вона побачила під час президентських виборів у США. Про це повідомляє Bloomberg.

Навколишнє середовище «було досить агресивним: одна кампанія, зокрема, неодноразово піддавала нападкам свого головного суперника, а також цілісність виборчої системи країни», як з'ясувала ОАД. «Ці напади посприяли подальшому розколу і без того сильно поляризованого електорату і виборчого процесу», йдеться у звіті.

Спостерігачі також відзначили, що відсутність держконтролю над соціальними мережами змусила самі компанії регулювати контент.

Група повідомила, що на місцях працюють 28 експертів з 13 країн. Спостерігач в Детройті повідомили про інцидент, коли натовп намагався перервати підрахунок бюлетенів.

«Місія відзначає, що агресивні спроби представників громадськості «зупинити підрахунок», які були зафіксовані в Пенсільванії і Аризоні, були явними прикладами залякування посадових осіб виборчих комісій», – йдеться у звіті.

Рішення Верховного суду США від 2010 року про скасування низки обмежень на витрати на виборчу кампанію також викликало невдоволення спостерігачів. За заявою ОАД, на той момент, коли буде оголошено переможця, обидва табори витратять близько $14 млрд.

ОАД заявила, що її спостерігачі будуть продовжувати працювати до тих пір, поки не буде завершено підрахунок і не буде оголошено переможця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті