Степанов повідомив, скільки витрачає держава на лікування одного хворого на Covid-19
Сума не покриває зарплати медпрацівникам, а включає лише медикаменти

На лікування одного пацієнта, що захворів на коронавірусну інфекцію з державного бюджету витрачається від 13 000 грн до 45 000 грн залежно від тяжкості стану хворого. Про це в інтерв'ю виданню Mind повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
«Лікування хворих відповідними медикаментами, без урахування зарплат медпрацівників, передбачено в рамках 13 000-45 000 грн. Це те, що фінансується з держбюджету», – розповів урядовець.
Він також пояснив, чому МОЗ закупив препарат проти COVID-19 «Ремдесівір» попри те, що Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) зазначала, що він майже не впливає на одужання.
«Ремдесівір» і «дексаметазон» – кардинально різні лікарські засоби. «Ремдесівір» – противірусний препарат, а «дексаметазон» – гормональний. Гормональні та противірусні лікарські засоби мають різні призначення і по-різному використовуються в схемах лікування. Більше того, «ремдесівір» використовується в США і 22 жовтня зареєстрований FDA (Управління з питань харчових продуктів і лікарських засобів США. – Mind) як лікарський засіб при коронавірусній хворобі. Саме тому МОЗ його везе в Україну», – переконує очільник МОЗу.
Нагадаємо, 26 жовтня заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко повідомив, що в Україну має прибути перша партія кількістю 14 000 флаконів препарату «Ремдесівір» для лікування COVID-19.
Загалом, МОЗ планує придбати 28 200 флаконів противірусного препарату «Ремдесивір» за ціною 687 грн за флакон.
Препарат «Ремдесивір» розробила американська компанія Gilead ще під час спалаху вірусу Ебола, однак тоді він не був ефективним. Раніше в окремих випадках лікарі повідомляли про покращення здоров’я пацієнтів із COVID-19 після вживання «Ремдесивіру». Однак підтвердженої ефективності препарат не мав.
Цим же препаратом після зараження коронавірусом лікували американського президента Дональда Трампа. Та Всесвітня організація охорони здоров'я провела дослідження «Ремдесивіру», яке показало, що препарат «майже не впливає» на ризик померти через ускладнення COVID-19 та не допомагає швидше одужати. До того ж пацієнти, які приймали «Ремдесивір» для лікування від COVID-19, згодом страждали на порушення в роботі нирок.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].