Комісія США викрила Zoom на обмані користувачів, компанія пообіцяла виправитися
Zoom стверджувала, що використовує наскрізне шифрування, хоча це було неправдою

Федеральна торгова комісія США (FTC) заявила, що досягла угоди з Zoom після того, як вона звинуватила компанію в обмані користувачів через заяви про наскрізне шифрування. Сервіс для відеоконференцій погодився посилити заходи з безпеки і не спотворювати інформацію про конфіденційність, пише TJournal з посиланням на Business Insider.
FTC стверджувала, що принаймні з 2016 року сервіс для відеоконференцій Zoom «вводив в оману» і стверджував, що використовує «наскрізне 256-бітове шифрування» для захисту комунікацій, коли насправді забезпечував більш низький рівень безпеки.
FTC відзначає, що при наскрізному шифруванні доступ до повідомлень є тільки у відправника і одержувача, а треті особи, в тому числі платформа, прочитати дані не можуть. Проте, йдеться в скарзі FTC, Zoom зберігав криптографічні ключі, за допомогою яких можна отримати доступ до розмов клієнтів.
Федеральна торгова комісія США дійшла висновку, що Zoom давав користувачам «помилкове відчуття безпеки», особливо це торкнулося тих, хто обговорював «делікатні теми», такі як здоров'я або фінанси. Твердження про наявність наскрізного шифрування з'являлися у маркетингових матеріалах компанії, відзначає видання.
У березні 2020 року, коли Zoom став одним із найбільш затребуваних додатків на тлі пандемії коронавірусу, журналісти з'ясували, що сервіс насправді не використовує наскрізне шифрування. Після цього він пообіцяв додати його для всіх користувачів, і оновив додаток у жовтні.
Крім того, компанія вводила в оману користувачів, які зберігали записи відеодзвінків на хмарному сервері Zoom. Сервіс стверджував, що записи зашифровуються відразу після закінчення бесіди, проте, як з'ясувала FTC, деякі з них зберігалися в незашифрованому вигляді до 60 днів.
Також FTC знайшла порушення в оновленні для Mac в 2018 році, коли компанія «таємно встановила» користувачам ПЗ ZoomOpener, яке автоматично підключає клієнта до зустрічі. Федеральна торгова комісія, вважає, що оновлення обходило захист Safari від шкідливих програм, і піддавав ризику користувачів.
Нагадаємо, засновник Zoom втратив $5 млрд через успіхи вакцини від Pfizer.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].