Україна може оголосити тендер на 5G частоти в жовтні 2021р - Кабмін

Україна може оголосити тендер на 5G частоти в жовтні 2021р - Кабмін

У червні 2021 року передбачається провести роботи по визначенню вартості

Україна може оголосити тендер на 5G частоти в жовтні 2021р - Кабмін
фото: tehno.today.ua

Кабінет міністрів має намір затвердити план заходів щодо впровадження в Україні системи мобільного зв'язку п'ятого покоління (5G), що передбачає оголошення тендера на видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом (РЧР) з використанням 5G в жовтні 2021 року. Про це повідомляє «Інтерфакс», посилаючись на план заходів щодо впровадження в Україні системи мобільного зв'язку п'ятого покоління.

Передбачається, що з метою проведення аналізу РЧР придатного до впровадження 5G, визначення потенційних смуг частот і умов їх використання в листопаді 2020 року створена окрема робоча група.

План заходів, також передбачає за результатами роботи цієї групи в грудні 2020 року визначити необхідність проведення науково-дослідних робіт з метою визначення вартості РЧР в діапазонах 700МГц і 3400-3800 МГц для впровадження 5G, можливості спільного використання радіоелектронних засобів спецкористувачами мобільного зв'язку, а також опрацювати можливе фінансування таких робіт з бюджету.

У червні 2021 року передбачається провести роботи по визначенню вартості РЧР в діапазонах 700МГц і 3400-3800 МГц для впровадження 5G і в серпні підготувати і подати в Кабмін проєкт про внесення змін до розмірів плати за видачу ліцензій на користування РЧР України.

План заходів також передбачає оголошення конкурсу або тендера на видачу ліцензій на користування РЧР з використанням системи 5G в жовтні 2021 року за умови прийняття передбачених планом нормативно-правових актів.

При цьому вже в грудні 2021 року планується надати телеком-операторам права на використання РЧР для впровадження 5G за підсумками проведеного конкурсу.

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, в результаті впровадження 5G економіка України отримає можливість швидкого зростання.

Як повідомлялося, генеральний директор «Vodafone Україна» Ольга Устинова вважає за необхідне реалізувати килимове покриття території України 4G-зв'язком, перш ніж починати працювати зі стандартом мобільного зв'язку п'ятого покоління (5G). Вона зазначила, що не вважає, що ринку України критично потрібен 5G вже в наступному році.

Компанія «Київстар» вважає за доцільне запускати п'яте покоління мобільного зв'язку не раніше кінця 2022 року.

У lifecell раніше заявляли, що вважають, що ліцензії на впровадження 5G повинні бути надані мобільним операторам безкоштовно.

Нагадаємо: Франція залучить 2,8 млрд євро від продажу спектра 5G.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті