Уряд схвалив концепцію розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки

Уряд схвалив концепцію розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки

Сумарний бюджет програми становить 40 мільярдів гривень на весь період

Уряд схвалив концепцію розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки
фото: facebook.com/mineconomdev

Кабінет Міністрів схвалив Концепцію державної цільової програми науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки. Про це повідомляється на сторінці Мінекономіки у фейсбуці.

«11 листопада на засіданні уряду схвалили «Концепцію державної цільової програми науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що мета програми – відновити стабільний розвиток галузі авіабудування та забезпечити рентабельність високотехнологічного виробництва авіаційної техніки в Україні.

Вона передбачає:

  • модернізацію та виробництво пасажирських та транспортних літаків сімейства Ан, гвинтокрилів, безпілотних літальних апаратів;
  • розроблення нових конкурентоздатних авіаційних технологій;
  • сприятиме імпортозаміщенню комплектуючих з інших країн;
  • забезпечить подальше серійне виробництво для технічного переоснащення виробничих потужностей українських літакобудівних підприємств;
  • сприятиме сертифікації української авіаційної техніки за міжнародними стандартами та зростанню її експорту за кордон.

Сумарний бюджет програми становить 40 мільярдів гривень на весь період, половину з яких заплановано виділити з державного бюджету, половину – профінансувати з інших джерел.

Орієнтовний обсяг фінансування програми визначатиметься щороку, виходячи з можливостей державного бюджету, однак, за попередніми підрахунками передбачає фінансування у розмірі 2 млрд гривень на рік.

«Застосування озвученого підходу до відновлення галузі дозволить реально створити конкурентоспроможні авіаційні технології для серійного виробництва літаків та іншої авіаційної техніки. Відтак, за 10 років – зростити експорт до 300– 350 млрд гривень, що спрямує до бюджетів усіх рівнів близько 100–120 млрд гривень і забезпечить підвищення заробітної плати зайнятих у галузі у 1,6 раза, збереження 50 000 робочих місць та появу 5 000 нових», – коментує ефект від впровадження програми перша заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Юлія Свириденко.

Раніше повідомлялося, що авіатрафік України сповільнив падіння.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло