КДБ Білорусі вніс творців Hexta до переліку причетних до тероризму

КДБ Білорусі вніс творців Hexta до переліку причетних до тероризму

Їх звинувачують в організації масових заворушень

КДБ Білорусі вніс творців Hexta до переліку причетних до тероризму
Протасевич і Путило
фото DR

Комітет держбезпеки Білорусі вніс засновників Telegram-каналів Nexta і Nexta Live Степана Путило і Романа Протасевича в список осіб, причетних до терористичної діяльності. Про це повідомляє Telegram-канал Nexta Live у четвер, 19 листопада. Згідно з сайтом КДБ, перелік, в якому тепер 726 осіб, був оновлений напередодні, пише Deutsche Welle.

В якості причини включення в список вказано, що Путило і Протасевич є обвинуваченими у кримінальній справі за статтею Кримінального кодексу Білорусі про організацію масових заворушень.

Раніше стосовно Путило і Протасевича були також висунуті звинувачення за статтями КК про організацію групових дій, що грубо порушують громадський порядок, і про «умисні дії», спрямовані на поширення соціальної ворожнечі за ознакою професійної приналежності.

У Білорусі вже третій місяць тривають масові акції протесту і страйки проти підсумків президентських виборів, що відбулися 9 серпня. Опозиція звинувачує владу в фальсифікаціях і добивається відставки Лукашенка, звільнення політв'язнів і проведення нових виборів.

Telegram-канали Nexta і Nexta Live cтали найбільш популярним опозиційним ресурсом в країні. Путило – виходець з Білорусі, який проживає в даний час в Варшаві. У серпні 2020 року він був оголошений владою Білорусі в міжнародний розшук.

У жовтні після визнання каналу Nexta і його логотипу екстремістським було вирішено змінити його назву на Hexta.

16 листопада МЗС Білорусі закликало владу Польщі видати Путило і Протасевича для притягнення їх до кримінальної відповідальності.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло