Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Москва і сепаратисти відмовилися від обміну полоненими з Україною до Нового року

Москва і сепаратисти відмовилися від обміну полоненими з Україною до Нового року

Головною причиною стало загальмування процессу амністії для звільнених бойовиків

Москва і сепаратисти відмовилися від обміну полоненими з Україною до Нового року
фото DR

Обміну полоненими між Україною і сепаратистськими формуваннями Донбасу до Нового року не відбудеться, розповів РБК співрозмовник, близький до переговорного процесу з російської сторони, і підтвердив представник т.зв. «ЛНР».

Провести до кінця року черговий обмін раніше закликав глава української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук. Він також заявив, що Україна подала документи на 11 осіб і очікує від ОРДЛО дій у відповідь.

Москва, зі свого боку, звинувачує Київ у гальмуванні процесу підготовки до нового обміну з Донбасом, вона вимагає повної амністії для звільнених бойовиків.

«Українські зобов'язання припинити переслідування вже звільнених осіб не виконані. Процедури попередніх обмінів можна вважати завершеними», – заявив глава російської делегації в ТКГ Борис Гризлов за підсумками зустрічі ТКГ в форматі відеоконференції 25 листопада. За його словами, це «створює непереборні перешкоди для нового обміну».

«Без виконання Україною своїх зобов'язань ймовірність обміну до Нового року відсутня», – сказала РБК глава робочої групи т.зв. «ЛНР» з обміну Ольга Кобцева, маючи на увазі процедуру зняття юридичних претензій зі звільнених бойовиків. Скільки людей самопроголошені республіки хотіли б обміняти, їх представники не розкривають.

«Швидко і якісно провести юридичну очищення не завжди виходить, – пояснює співрозмовник, близький до Офісу президента Володимира Зеленського. – Наприклад, для когось потрібне рішення якогось районного суду, а там немає суддів, і він не збирається», – додав він.

Між Україною і Росією масштабний обмін за формулою «35 на 35» відбувся 7 вересня 2019 року. Росія, зокрема, передала Україні моряків, затриманих в Азовському морі, і режисера Олега Сенцова.

Україна звільнила журналіста Кирила Вишинського і сепаратиста Володимира Цемаха, фігуранта справи про катастрофу малайзійського Boeing над Донбасом. Між Україною та сепаратистськими формуваннями за останній рік пройшло два раунди обміну утримуваними особами: в грудні 2019 року і 16 квітня 2020 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті