Створено штучний інтелект, який підрахує викиди СО2, повʼязані з роботою компютерів
Це актуально для тих компаній, які хочуть знизити свій вуглецевий слід

Канадський дослідницький інститут Mila, американська консалтингова компанія BCG, Хаверфордський коледж (штат Пенсільванія) і нью-йоркський розробник ПЗ Comet.ml 1 грудня оголосили про створення програмного пакету з відкритим вихідним кодом для оцінки викидів CO2, пов'язаних з обчислювальною роботою, передає Коммерсант.
Пакет під назвою CodeCarbon дозволяє за допомогою штучного інтелекту (АІ) оцінювати викиди від роботи комп'ютерів залежно від місця розташування компанії або організації.
CodeCarbon інтегрується з програмним кодом, написаним мовою Python. Програма також пропонує розробникам ПЗ рекомендації щодо зниження викидів за рахунок використання хмарної інфраструктури, розташованої в тих регіонах, де працюють низьковуглецеві або альтернативні джерела енергії.
Програма працює так: вона фіксує кількість електроенергії, що використовується при роботі інфраструктурного обладнання, встановленого як у найбільших постачальників хмарних рішень, так і в центрах обробки даних, що належать приватним компаніям. Далі, використовуючи інформацію з відкритих джерел, вона оцінює обсяг вироблених викидів в еквіваленті CO2, виходячи з енергобалансу електричної мережі, до якої підключено обчислювальне обладнання. Підрахувавши обсяг викидів в еквіваленті CO2, програма зберігає дані про обсяг викидів по всіх проектах і на рівні всієї організації.
Таким чином компанії отримують уявлення про те, до якого обсягу викидів призводить робота їх комп'ютерних систем, підключених до енергомережі в даному конкретному місці.
При цьому на табло зведеної інформації цей обсяг представлений в «відчутній» формі, у вигляді еквівалента простих і знайомих понять – відстані, пройденої автомобілем, годин перегляду телевізора і щоденного обсягу енергії, яку споживає середнє домогосподарство в США.
Таким чином, розробники CodeCarbon вважають, що ця система АІ сприятиме підвищенню прозорості про шкідливі викиди, надавши можливість вимірювати і звітувати про обсяг викидів, пов'язаних з діяльністю комп'ютерних мереж.
Як повідомлялося, штучний інтелект від DeepMind вирішив наукову проблему, над якою вчені билися півстоліття.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].