Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
Австралійські депутати змусять Rio Tinto виплатити компенсацію за руйнування древніх печер

Австралійські депутати змусять Rio Tinto виплатити компенсацію за руйнування древніх печер

Rio Tinto має надати корінним народам частку в компанії в якості відшкодування, вважають депутати

Австралійські депутати змусять Rio Tinto виплатити компенсацію за руйнування древніх печер
фото Shutterstock

Австралійська гірничодобувна компанія Rio Tinto має виплатити корінному населенню компенсацію за руйнування печер в ущелині Джуукан в регіоні Пілбара в Західній Австралії, вказано в звіті комітету парламенту Австралії, передає Інтерфакс.

Депутати також рекомендували Rio Tinto та іншим гірничодобувним компаніям відмовитися від використання в угодах положень, які не дозволяють представникам корінного населення висловлювати свої побоювання з приводу збереження об'єктів, що становлять культурну цінність.

Крім цього, вони закликали Rio Tinto за свій рахунок відновити давню структуру, особливо прилеглу водну систему, а також призупинити діяльність у цій зоні. Парламентська перевірка також виявила значні недоліки в законодавстві про захист спадщини корінних народів.

«Ми сподіваємося, що результати парламентського розслідування приведуть до фундаментальних змін в секторі, особливо в стосунках між споконвічними власниками і гірничодобувними компаніями, а також відкриє шлях до рівного партнерства», – заявив представник організації корінного населення PKKP Aboriginal Corporation Берчелл Хейс, якого цитує The Wall Street Journal.

Професор права в австралійському Університеті Монаша Мередіт Едельман вважає, що Rio Tinto в якості компенсації може запропонувати корінним жителям частку в компанії і, таким чином, дати їм можливість впливати на політику в культурних питаннях.

Парламент Австралії почав розслідування щодо Rio Tinto після руйнування в травні поточного року печер, яким налічується 46 000 років. Члени парламенту розкритикували керівництво компанії за те, що воно не змогло оцінити культурне значення об'єкта.

Rio Tinto заявила парламентському комітету, що глава компанії Жан-Себастьян Жак не ознайомився з підготовленою в 2018 році археологічною доповіддю, згідно з якою об'єкт мав «найвище археологічне значення для Австралії».

У вересні Rio Tinto повідомила, що Жан-Себастьян Жак піде у відставку не пізніше 31 березня 2021 року.

Нагадаємо, топ-менеджерів було звільнено з Rio Tinto через руйнування древніх печер Австралії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті