Водневі літаки та «гіперлуп»: ЄС окреслив своє бачення майбутнього транспорту
Країни блоку представили свою «Стратегію стійкої і інтелектуальної мобільності»

Євросоюз оголосив про широкомасштабний новий транспортний план, спрямований на скорочення викидів вуглецю протягом наступних трьох десятиліть і зосереджений на нових технологіях. Як повідомляє CNBC, Європейська комісія представила свою «Стратегію стійкої і інтелектуальної мобільності».
За даними ЄК, стратегія зосереджена на тому, щоб зробити європейську транспортну систему «розумною і стійкою». Вона має вирішальне значення для прагнення ЄС скоротити на 90% викиди парникових газів, пов'язаних з транспортом, до 2050 року.
Цілі стратегії до 2030 включають:
- щонайменше 30 млн авто з нульовим рівнем викидів на дорогах;
- «готові до ринку» морські судна з нульовим рівнем викидів;
- широкомасштабне розгортання автоматизованої мобільності.
До 2035 року ЄС планує, що будуть готові «великі літаки з нульовим рівнем викидів». Також країни блоку розраховують, що «майже всі авто, фургони, автобуси, а також вантажівки матимуть нульові викиди» до середини цього століття, а вантажні залізничні перевезення збільшаться вдвічі.
«У найближчому майбутньому ми можемо очікувати появи і більш широкого використання безпілотних літальних апаратів для комерційних цілей, автономних транспортних засобів, «гіперлупів», водневих літаків, електричних літальних апаратів, електричного водного транспорту і зеленої міської логістики», – йдеться в стратегії.
Між тим, не усі екологічні організації підтримали прагнення ЄС.
Greenpeace EU заявив, що ЄК не «запропонувала встановити мету по скороченню авіаперельотів або кількості приватних автомобілів». Також вони наголосили, що не було встановлено дати закінчення продажу нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння.
Нагадаємо: сьогодні в Брюсселі розпочався важливий саміт ЄС. Ключовими темами саміту, окрім боротьби з кліматичними змінами та тероризмом, стали боротьба з пандемією, санкції проти Туреччини та конфлікт блоку з Угорщиною та Польщею.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].