Перші холоди в Європі підняли ціну на газ до максимуму за 20 місяців

Перші холоди в Європі підняли ціну на газ до максимуму за 20 місяців

Потепління, яке прогнозують синоптики на найближче майбутнє, неминуче знизить котирування блакитного палива

Перші холоди в Європі підняли ціну на газ до максимуму за 20 місяців
фото www.flickr.com/photos/schuminweb/14142575081

Перші морозні дні в Західній Європі підняли ціну газу на спотовому ринку до максимального значення за останні 20 місяців.

Як повідомляє «Інтерфакс», на голландському хабі TTF спотова ціна за підсумками торгів у четвер виросла до $194,9 за тисячу кубометрів у порівнянні із середнім котируванням $183 з початку місяця. Це максимальне значення за останні 1 рік і 8 місяців – з 10 квітня 2019 року.

Однак вже відсьогодні, за прогнозами синоптиків, почнеться потепління, що, своєю чергою, неминуче знизить котирування блакитного палива.

Європа в грудні цього року дуже активно витрачає запаси газу з підземних сховищ. Динаміка відборів за перші 9 днів каже, що за підсумками місяця з ПСГ може бути відібрано до 20 млрд куб. м газу, що стане другим результатом після рекорду січня 2017 роки (24 млрд куб. м).

Надходження зрідженого природного газу в газопровідну мережу Європи з терміналів СПГ в грудні може повторити за обсягами результат листопада 2020 року (в річному порівнянні це зниження на 35%).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло