Пандемія привела до рекордного зниження викиду вуглекислого газу

Пандемія привела до рекордного зниження викиду вуглекислого газу

Це більш значне зниження, ніж в кінці Другої світової війни і під час світової фінансової кризи 2009 року

Пандемія привела до рекордного зниження викиду вуглекислого газу
фото Shutterstock

Пандемія коронавіруса призвела до рекордного зниження викиду в атмосферу вуглекислого газу, який викликає «парниковий ефект» і, як наслідок, глобальне потепління. У 2020 році обсяг викиду СО2 в усьому світі скоротився на 7% або на 2,4 млрд тонн.

Це значно більше за колишні рекордні показники – в кінці Другої світової війни (мінус 0,9 млрд тонн) і на піку світової фінансової кризи 2009 року (мінус 0,5 млрд тонн), повідомила дослідницька мережа Global Carbon Project (GCP) в своїй щорічній доповіді, оприлюдненій 11 грудня, передає Deutsche Welle.

Експерти пояснили новий рекорд гальмуванням економічної діяльності у всьому світі з метою стримування пандемії.

Водночас  GCP попереджає, що обсяг викиду СО2 в 2020 році все ж склав майже 34 млрд тонн, і тому світова спільнота вже витратила значну частину квоти, встановленої учасниками Паризької угоди про захист клімату.

Щоб стримати глобальне потепління, необхідно з 2020 по 2030 рік щороку скорочувати викиди СО2 в середньому на 1-2 млрд тонн, тобто приблизно 7,6%.

Найбільш сильне скорочення викиду вуглекислого газу в 2020 році було зафіксовано в США (мінус 12%) і в країнах Євросоюзу (мінус 11%). Це було викликано, в першу чергу, зниженням споживання вугілля і наслідками коронавірусних обмежень.

У значної частини решти світу викиди скоротилися, головним чином, через зниження інтенсивності дорожнього руху і рекордне скорочення кількості авіаперевезень.

У Китаї – другою за величиною економіці в світі – викиди вуглекислого газу в 2020 році скоротяться, за оцінками, лише на 1,7%.

Нагадаємо, 11 грудня відбулася важлива подія в сфері боротьби з кліматичними змінами: лідери ЄС узгодили скорочення викидів парникових газів на 55% до 2030 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло