САП оскаржить у суді передання іншому органу розслідування справи про надання хабара екскерівником «Укрбуду»

САП оскаржить у суді передання іншому органу розслідування справи про надання хабара екскерівником «Укрбуду»

Зазначається, що в законодавстві заборонено доручати досудові розслідування кримінальних проваджень, віднесених до підслідності НАБУ, іншим органам

САП оскаржить у суді передання іншому органу розслідування справи про надання хабара екскерівником 	«Укрбуду»
Фото: pixabay.com

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) оскаржить рішення Печерського районного суду Києва про передання іншому органу справи про надання неправомірної вигоди колишнім керівником «Укрбуду». Про це повідомляє пресслужба САП на сторінці у фейсбуці.

«Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржить рішення слідчого судді Печерського районного суду м. Києва, який частково задовольнив скаргу адвоката одного з підозрюваних у кримінальному провадженні щодо визначення підслідності за іншим органом. Одночасно, суддя зобов’язав генерального прокурора вирішити неіснуючий спір про підслідність та доручити досудове розслідування іншому органу», – ідеться в дописі.

У САП наголошують, що слідчий суддя, приймаючи таке рішення, вийшов за межі своїх повноважень, оскільки вирішення питання підслідності є дискреційним правом прокурора згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України і не входить до компетенції слідчого судді. Водночас у законодавстві прямо заборонено доручати досудові розслідування кримінальних проваджень, віднесених до підслідності Національного антикорупційного бюро України, іншим органам.

«Судовий контроль у справах Національного антикорупційного бюро України здійснюється Вищим антикорупційним судом, а не Печерським районним судом м. Києва», – зазначено в повідомленні.

Уточнюється, що в конкретному кримінальному провадженні 1 грудня 2020 року було повідомлено про підозру колишньому народному депутату України за ч. 3 ст. 369 (надання неправомірної вигоди, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України, що є винятковою підслідністю НАБУ.

«Зважаючи категоричну незгоду з рішенням суду, прокурори САП оскаржать рішення райсуду в суді апеляційної інстанції», – заявили в прокуратурі.

Як повідомлялося, детективи НАБУ під процесуальним керівництвом САП повідомили про підозру двом фігурантам справи про привласнення майна Національної гвардії України. Про підозру було повідомлено заступнику директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (ДНДЕКЦ) та в скоєнні нових злочинів – колишньому народному депутату – колишньому кінцевому вигодоодержувачу ТОВ «Укрбуд Девелопмент» Максиму Микитасю.

Як було встановлено, Микитась у змові з колишнім посадовцем державної компанії «Укрбуд» домовився із заступником директора ДНДЕКЦ про внесення недостовірних даних до експертизи, яку було призначено для встановлення реальної вартості об'єктів нерухомості в житлових комплексах на Печерську і на околиці Києва, що були предметом обміну між Нацгвардією і забудовником.

За винагороду у вигляді машиномісця ринковою вартістю у 250 000 грн заступник директора ДНДЕКЦ знизив ринкову вартість житлового комплексу більше ніж в 11 разів – з 81 млн грн до 7 млн грн.

Раніше правоохоронці встановили, що після укладення між Міністерством внутрішніх справ України та будівельною компанією договору спорудження будинку в Печерському районі Києва, який згодом було перебудовано в житловий комплекс «Аристократ», група осіб вирішила укласти додаткові угоди для обміну нерухомого майна в ЖК «Аристократ» на нерухоме майно в ЖК «Оберіг» з метою заволодіння частиною зазначеного майна під час обміну. Для реалізації плану було здійснено оцінку майна з метою зменшити кількість нерухомості в ЖК «Оберіг» і ЖК «Казка», яке мало бути передане під час обміну, шляхом безпідставного заниження вартості нерухомості в ЖК «Аристократ» та збільшення вартості такого майна в ЖК «Оберіг».

Унаслідок укладення та виконання додаткових угод було втрачено активи на загальну суму 81,6 млн грн.

Венедіктова таємно змінила прокурорів у справі Микитася.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло