У 2020 році заарештували рекордну кількість журналістів

У 2020 році заарештували рекордну кількість журналістів

Більшість арештів припадає на Китай, Туреччину, Єгипет та Саудівську Аравію

У 2020 році заарештували рекордну кількість журналістів
фото www.flickr.com/photos/ari/6130049588

Рекордна кількість журналістів була заарештована у 2020 році на тлі намагання влади контролювати висвітлення пандемії або придушити суспільне невдоволення у вигляді масових протестів. Такого висновку дійшли експерти неурядової організації «Комітет захисту журналістів» (CPJ).

Станом на 1 грудня у в’язниці утримувалось щонайменше 247 журналістів, це найбільше число, про яке повідомила CPJ з часу початку ведення статистики на початку 1990-х років. Торік їх нараховувалось 250 осіб. Більшість арештів припадає на Китай, Туреччину, Єгипет та Саудівську Аравію.

Авторитарні лідери намагаються контролювати висвітлення пандемії коронавірусу, при цьому як мінімум два журналісти померли від зараження COVID-19 на роботі.

«Шокує і жахає те, що ми бачимо рекордну кількість журналістів, заарештованих в розпал глобальної пандемії», – йдеться в заяві генерального директора CPJ Джоела Саймона.

У звіті організації також згадується, що однією з головних причин затримань журналістів цього року є  відсутність глобального лідерства у захисті демократичних цінностей. Мова йде зокрема про напади президента США Дональда Трампа на ЗМІ, що дозволили авторитарним лідерам нападати на журналістів в їхніх країнах.

По всьому світу у 2020 році за «фейкові новини» були заарештовані 34 журналісти в порівнянні з 31 роком раніше.

«Рекордна кількість ув'язнених журналістів у всьому світі – це спадщина президента Трампа в галузі свободи преси, – сказав Саймон. – Нова адміністрація Байдена повинна працювати разом з іншими країнами, як частина глобальної коаліції, щоб знизити це число».

Хоча станом на 1 грудня жоден журналіст не був ув’язнений в США, 110 були заарештовані або звинувачені у 2020 році, більшість з них під час протестів за расову рівність на початку року, повідомляє CPJ.

Ще одна країна, де зросло число заарештованих журналістів, – це Білорусь, де переобрання Олександра Лукашенка викликало масові протести. Ще одна така країна – Ефіопія, де політичні хвилювання призвели до збройного конфлікту.

Згідно зі звітом CPJ, дві третини ув'язнених журналістів обвинувачуються в злочинах проти держави, таких як тероризм і членство в заборонених організаціях, а у 20% випадків звинувачення взагалі не пред'являються.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло