Захворіло у світі
113,459,829
Померло у світі
2,518,393
Вилікувалось у світі
64,026,286
Захворіло в Україні
1,342,016
Померло в Україні
25,893
Вилікувалось в Україні
1,168,321
ДТЕК Енерго оголосило про поступову відмову від вугілля

ДТЕК Енерго оголосило про поступову відмову від вугілля

Трансформація почнеться з окремих регіонів на місцевому рівні

ДТЕК Енерго оголосило про поступову відмову від вугілля
фото Shutterstock

ДТЕК Енерго в партнерстві з органами місцевої влади, українськими та міжнародними громадськими організаціями розробили програму, як забезпечити соціально-економічний розвиток регіону за умови поступової відмови від вугілля, йдеться в прес-релізі компанії.

Програма явлє собою дорожню карту зі створення нових робочих місць в альтернативних вугіллю галузях і отримання джерела наповнення місцевого бюджету.

Зазначається, що програма розрахована на три роки і передбачає понад 40 проектів, які забезпечать нові робочі місця  в різних секторах економіки: від будівництва до сфери послуг.

Добропілля за підтримки ДТЕК Енерго став першим з вугільних регіонів, який вже почав йти по шляху економічної диверсифікації. Координаційна рада з питань сталого енергетичного розвитку і трансформації при Добропільському міськвиконкомі прийняла до реалізації «Програму економічної диверсифікації Добропільської ОТГ в умовах« зеленого переходу», вказано в прес-релізі.

До 2040 року ДТЕК планує досягти вуглецевої нейтральності, тому приділяє увагу соціально-економічному розвитку регіонів, де працюють підприємства ДТЕК.

«Трансформація відбувається, перш за все, на місцевому рівні – де розуміють специфіку, щоб визначити можливості створення нових робочих місць. Досить складне завдання вбудувати нові види бізнесу в регіоні, де більше 100 років видобувається вугілля. Понад 7 років ДТЕК Енерго працював над проектами сталого розвитку міст Великого Добропілля. Це дозволило якісно покращити міську інфраструктуру, створити інструменти економічного розвитку і дозволило, додатково до інвестицій компанії, залучити більше 260 млн гривень від донорів. Сьогодні у Добропілля є Програма, як регіону розвиватися з урахуванням поступової відмови від вугілля, над якою ми працювали спільно з партнерами», – розповіла Аліна Зуйковська, керівник проектної групи по трансформації вугільних регіонів, ДТЕК Енерго.

Сьогодні в Україні майже 70 мономіст, які залежать від індустрії теплової генерації. Це 1,3 млн робочих місць, 60% надходжень до бюджету формують саме вугільні підприємства.

«Добропілля – це монопромисловий регіон, де в кожній родині хтось працює на шахтах «Добропіллявугілля». Тому для нас важливо розуміти шлях, по якому з урахуванням специфіки регіону можливо трансформуватися», – сказав Віталій Шевченко, секретар Добропільської міської ради.

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України. У 2019 році капітальні вкладення ДТЕК становили 23 млрд грн, податкові відрахування – 23,4 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 000 співробітників.  Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.

Про особливості європейської трансформації ми писали в матеріалі «Останні вугільні шахти Румунії: як згасає ціла галузь».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті