Закони про банкрутство та доступність кредитів перешкоджають Україні піднятися в рейтингу Doing Business
Зараз Україна на 64 місці серед 190 країн

Продовження реформ, зокрема у сфері ведення бізнесу, є однією з ключових цілей уряду, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час онлайн-бесіди з провідними підприємцями на тему «Україна і світ 2021».
«Зараз у рейтингу Doing Business ми коливаємося в районі 60-го місця (у 2020 році Україна посіла 64 місце зі 190 країн – Mind). Є три параметри, які тримають нас унизу. Це підключення до електромереж, законодавство про банкрутство та доступність до фінансових ресурсів», – цитує прем'єр-міністра Урядовий портал.
Глава уряду зазначив, що це ті ризики, які внутрішні й зовнішні інвестори сприймають як обмеження для розвитку бізнесу.
Як зазначив Шмигаль, уряд ставить за мету досягти топ-50 в Індексі глобальної конкурентоспроможності і топ-30 у рейтингу Doing Business.
За його словами, вже прийнятий Кодекс України з процедур банкрутства. Подальша робота в законодавчій сфері та з підзаконними актами в цій сфері дозволить Україні піднятися в рейтингу Doing Business.
«Потрібні також законодавчі зміни стосовно підключення до електромереж. Ми зробили вже перші кроки. В Україні запроваджений так званий RAB-тариф. Це частина тарифу, яка відшкодовується власникам електромереж і спрямовується ними, власне, на реінвестиції в розвиток мереж і головне на здешевлення підключень», – наголосив Шмигаль.
Прем'єр-міністр додав, що важливо також нормативне регулювання процедури підключення до електромереж: «Ми також цим займаємося. Це один із пріоритетів для бізнесу та інвесторів».
Doing Business – рейтинг, який дає можливість оцінити легкість ведення бізнесу за десятьма основними показниками та дозволяє порівнювати країни між собою.
У ході створення рейтингу до уваги беруться не лише нормативно-правові акти, ухвалені країною протягом року. Важливе місце посідають ще й висновки підприємців про реальну дію законодавчих змін.
Це своєрідний «декалог» міжнародного інвестора, маркери базових умов безпеки для інвестицій та захисту інтересів бізнесу. Рейтинг впливає на рішення бізнесменів щодо доцільності інвестицій у країну.
Результати країн-сусідів у 2020 році: Литва перебуває на 11 місці, Естонія – на 18-му, Латвія – на 19-му, Казахстан – на 25-му, РФ – на 28-му, Молдова – на 48-му, Білорусь – на 49-му.
Нагадаємо, пріоритетним напрямком Кабмін визначив 30 місце в рейтингу до 2030 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].