Україна найімовірніше отримає вакцину Astra Zeneсa – голова ЦГЗ

Україна найімовірніше отримає вакцину Astra Zeneсa – голова ЦГЗ

Її клінічна ефективність – 70%, це найнижчий результат серед вакцин, що вже пройшли відповідні дослідження

Україна найімовірніше отримає вакцину Astra Zeneсa – голова ЦГЗ
Фото: Maksim Goncharenok/Pexels

В.о. генерального директора Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) МОЗ Ігор Кузін заявив, що Україна найімовірніше отримає вакцину Astra Zeneсa. Про це повідомляє «Українська правда».

Він нагадав, що наразі результати щодо клінічної ефективності є у вакцин Pfizer (95%), Moderna (94%) та Astra Zeneсa (70%).

Зазначається, що Pfizer та Moderna потребують ультрахолодного зберігання, із температурним режимом від -20 до -60/-80°C, а Astra Zeneсa можна зберігати при температурі +2...+8°C.

«Водночас зараз є дуже багато вакцин, які знаходяться на останній фазі клінічних досліджень. Яку вакцину ми отримаємо залежатиме від того, в які часові рамки буде відбуватися виробництво цієї вакцини. За тою інформацією, яка в нас є, Pfizer збирається виробити 50 млн доз вакцин до кінця 2020 року, Moderna – 20 млн доз, а Astra Zeneсa – 100 млн доз. Коли ми висилали запит на COVAX, ми враховували умови зберігання, які можемо собі дозволити, тож, враховуючи виробничі потужності, є сподівання, що ми отримаємо вакцину від Astra Zeneсa. Але точну відповідь на те, вакцина якого виробника потрапить в Україну за програмою COVAX, ми зможемо отримати лише в січні 2021 року», – заявив він.

Нагадаємо: 8 грудня Mind повідомляв, що європейська вакцина потрапить до України в найкращому випадку в кінці весни. Мова йде про символічну партію, скоріше за все, гіршої якості.

«Мова йде в тому числі про вакцину, представлену 23 листопада компанією AstraZeneca та Оксфордським університетом. На початку було заявлено, що ефективність вакцини складає 90 %, проте згодом виявилось, що її ефективність в групі, яка отримала дві повні дози сягає лише 62%. Натомість через помилку компанія випадково (!!!) виявила, що якщо на початку людині ввести пів дози, а через місяць вже повну дозу, ефективність зростає 90%. Варто, однак, підкреслити, що в другому випадку, вакцина застосовувалась в групі, до якої входили лише молоді та здорові люди», – йдеться у повідомленні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло