Європейська вакцина потрапить до України в найкращому разі наприкінці весни
Йдеться про символічну партію, скоріше за все, гіршої якості

Європейська вакцина потрапить до України в найкращому випадку в кінці весни. Мова йде про символічну партію, скоріше за все, гіршої якості. Про це стало відомо Mind.EU з власних джерел. Більшість з них досить скептично оцінює можливість швидкого отримання третіми країнами вакцини, яку планує закуповувати ЄС.
Експерти пояснюють це кількома причинами. По-перше, ЄС прийняв рішення не форсувати процес схвалення реєстрації вакцин і масового щеплення населення. Більшість керівників союзу виступають за поміркованість та зваженість в цьому питанні.
По-друге, експерти вказують на те, що ЄС буде потрібно майже пів року для того, щоб задовольнити мінімальні базові потреби, які мають члени ЄС, тому активний експорт європейської вакцини до третіх країн в принципі не буде можливий.
Поряд з тим, експерти не виключають, що ЄС вже весною почне здійснювати постачання символічних партій вакцини до третіх країн, щоб продемонструвати свою відданість політичним деклараціям та обіцянкам. При цьому вони додають, що більшу частину цих партій будуть складати вакцини, ефективність яких викликає певні запитання.
«Мова йде в тому числі про вакцину, представлену 23 листопада компанією AstraZeneca та Оксфордським університетом. На початку було заявлено, що ефективність вакцини складає 90 %, проте згодом виявилось, що її ефективність в групі, яка отримала дві повні дози сягає лише 62%. Натомість через помилку компанія випадково (!!!) виявила, що якщо на початку людині ввести пів дози, а через місяць вже повну дозу, ефективність зростає 90%. Варто, однак, підкреслити, що в другому випадку, вакцина застосовувалась в групі, до якої входили лише молоді та здорові люди», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що українська влада заявила, що під час 22-го Саміту ЄС-Україна, який відбувся 6 жовтня, вона домовилась про те, що Євросоюз забезпечить Україні доступ до вакцини проти COVID-19, яку Брюссель планує централізовано закупити для країн-членів Спільноти. Насправді в спільній заяві говориться лише про «готовність співпрацювати над забезпеченням доступу до майбутньої вакцини проти COVID-19 як глобального спільного надбання за доступними цінами». Це вказує на те, що Україна підпаде лише під програму глобальної ініціативи доступності вакцини від COVID-19. Жодних преференції перед іншими країнами світу Україна не буде мати.
Щоб не пропустити усі новини спецпроєкту mind.eu – підписуйтесь на наш телеграм канал.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].