Кого 2020-й рік і пандемія зробили мільярдерами – нові учасники списку Forbes

Кого 2020-й рік і пандемія зробили мільярдерами – нові учасники списку Forbes

Йдеться про інвесторів та директорів підприємства, що займаються розробкою вакцин і медпрепаратів

Кого 2020-й рік і пандемія зробили мільярдерами – нові учасники списку Forbes
фото Shutterstock

З початку пандемії COVID-19 в світі з'явилися 50 нових мільярдерів, пов'язаних з галуззю охорони здоров'я. Про це повідомляє Forbes.

Пандемія привела до того, що статки глав багатьох фармацевтичних компаній та інвесторів у галузі охорони здоров'я значно зросла, зазначає американське видання. В першу чергу мова йде про підприємства, що займаються розробкою вакцин, препаратів і медичного обладнання. Одними з найпомітніших «новачків-мільярдерів» стали вчені, що створили дві відомі вакцини від коронавірусу – Pfizer/BioNTech і Moderna.

Так, згідно з даними Forbes, статки гендиректора і співзасновника BioNTech, німця Угура Шахіна оцінюються в $4,2 млрд. Не набагато від нього відстав француз Стефан Бансель, який очолив у 2011 році компанію Moderna, – $4,1 млрд.

У список новоспечених мільярдерів ввійшли також глави компаній та інвесторів з Китаю, Італії, Індії, Канади, Швейцарії, Гонконгу, Данії.

Угур Шахін ($4,2 млрд)

Громадянство: Німеччина

Джерело збагачення: BioNTech

Лікар турецького походження став співзасновником компанії BioNTech в 2008 році разом з дружиною Озлем Тюречі (займає пост головного медика в компанії). Акції BioNTech з січня виросли на 160% завдяки вакцині проти COVID-19, розробленій в партнерстві з Pfizer. Її ефективність оцінили в 95%. Шахіну належить 17% акцій компанії.

Стефан Бансель ($4,1 млрд)

Громадянство: Франція

Джерело збагачення: Moderna

Мільярдером француз став ще в березні, тоді йому належало 9% акцій Moderna, ціна на які підскочила на 550%. Тоді ж він скоротив частку в компанії до 6%. Ефективність вакцини Moderna, так само як і Pfizer/BioNTech, оцінюється в 95%.

Юань Ліпін ($4,1 млрд)

Громадянство: Канада

Джерело збагачення: фармацевтика

Після розлучення з Ду Веймінем, головою правління компанії Shenzhen Kangtai Biological Products, вона володіє 24% акцій компанії. Це зробило її найбагатшою жінкою Канади. З початку 2020 року акції компанії виросли на 90%. Shenzhen Kangtai Biological Products – ексклюзивний китайський виробник вакцини, розробленої AstraZeneca і Оксфордським університетом, з угодою на виробництво 200 млн доз. Але у компанії неоднозначна історія: у 2013 році її вакцину проти гепатиту B зв'язали зі смертю 17 немовлят.

Ху Кун ($3,9 млрд)

Громадянство: Китай

Джерело збагачення: медичне обладнання

Голова Contec Medical Systems, виробника медичного обладнання в Китаї. У серпні він вивів компанію на біржу Шеньчженя і володіє майже половиною акцій, які виросли на 150% з моменту IPO. Contec отримує більше 70% своєї виручки з-за кордону і виробляє ряд медичних виробів для лікарень, включаючи небулайзери, стетоскопи та тонометри.

Карл Хансен ($2,9 млрд)

Громадянство: Канада

Джерело збагачення: AbCellera

Хансен – генеральний директор і співзасновник AbCellera з Ванкувера, біотехнологічної фірми, яка використовує штучний інтелект для визначення найбільш перспективних методів лікування захворювань антитілами. Він заснував компанію в 2012 році. 23%-ва частка Хансена принесла йому місце в клубі мільярдерів після успішного лістингу AbCellera на Nasdaq 11 грудня. Уряд США замовив 300 000  доз  антитіла, виявленого AbCellera в партнерстві з фармкомпанією Eli Lilly, воно використовується для лікування COVID-19 в листопаді.

Тімоті Спрінгер ($2 млрд)

Громадянство: США

Джерело збагачення: Moderna

Імунолог і професор біологічної хімії та молекулярної фармакології Гарвардського університету, Спрінгер був одним із засновників Moderna в 2010 році, вклавши близько $5 млн в молоду компанію. Десять років по тому його 3,5%-ва частка зараз оцінюється приблизно в $1,6 млрд.

Серджіо Стеванато ($1,8 млрд)

Громадянство: Італія

Джерело збагачення: медична упаковка

Президент італійської компанії з виробництва медичної упаковки Stevanato Group, другого в світі виробника скляних флаконів і відомого постачальника флаконів для більш ніж сорока вакцин проти COVID-19. Компанія з оборотом $700 млн – також найбільший в світі виробник інсулінових шприц-ручок і виробляє обладнання для виготовлення, стерилізації та упаковки мільярдів флаконів та інших виробів зі скла.

Роберт Лангер ($1,5 млрд)

Громадянство: США

Джерело збагачення: Moderna

Відомий як «Едісон в медицині» за його новаторську роботу в сфері біомедичної інженерії, Лангер викладає хімічну інженерію в Массачусетському технологічному інституті. У 2010 році він був одним із засновників компанії Moderna, розташованої через дорогу від його офісу в Кембриджі, і ніколи не продавав акцій; його 3%-вий пакет зараз коштує близько $1,5 млрд. Також йому належать понад 1400 патентів, на які понад 400 разів видавалися ліцензії фармацевтичним і медичним компаніям.

Премчанд Годха ($1,4 млрд)

Громадянство: Індія

Джерело збагачення: фармацевтика

Дипломований бухгалетр почав працювати у фармацевтичному секторі в 1975 році, коли в партнерстві з сім'єю суперзірки Боллівуду Амітабха Баччана придбав компанію Ipca Labs з Мумбая. Акції компанії, яка займається виробництвом дженериків та фармацевтичних інгредієнтів, двічі в цьому році піднімалися в ціні, частково через збільшення виробництва і продажу протималярійного препарату гідроксихлорохіну, який пропонувався в якості лікування коронавірусу на початку пандемії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті