Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Палата представників США схвалила законопроєкт про оборонний бюджет, попри вето Трампа

Палата представників США схвалила законопроєкт про оборонний бюджет, попри вето Трампа

Тепер за законопроєкт має проголосувати Сенат

Палата представників США схвалила законопроєкт про оборонний бюджет, попри вето Трампа
Фото: AFP

Члени Палати представників США схвалили законопроєкт про оборонний бюджет, попри те, що раніше президент країни Дональд Трамп ветував цей документ. Про це повідомляє Голос Америки.

Згідно з підсумками голосування, понад дві третини членів Палати представників проголосували в понеділок за скасування вето президента Трампа на обов'язковий законопроєкт про оборонну політику.

Тепер щодо законопроєкту має проголосувати Сенат. Очікується, що верхня палата Конгресу зможе розглянути його вже у вівторок.

Для подолання вето Трампа в кожній із палат «за» законопроєкт мають проголосувати дві третини голосуючих.

Раніше в грудні обидві палати Конгресу вже схвалили цей проєкт, причому – переважною більшістю голосів. Однак 23 грудня Трамп наклав на нього вето.

За словами американського лідера, оборонний бюджет у нинішньому вигляді стане «подарунком Китаю і Росії».

Законопроєкт передбачає виділення $740,5 млрд на фінансування діяльності Пентагону і програм у сфері оборони й безпеки за лінією міністерства енергетики США.

Крім того, законопроєкт містить положення про посилення американських санкцій проти російських трубопровідних проєктів «Північний потік 2» і «Турецький потік». Зокрема, проєкт передбачає санкції за сприяння продажу, оренді або надання трубоукладальних суден для будівництва газопроводів, надання страхування і перестрахування, а також послуг або приміщень для технічної модернізації суден, пов'язаних з будівництвом газопроводу.

Також проєкт оборонного бюджету США на 2021 фінансовий рік передбачає введення нових санкцій проти Туреччини за придбання нею російських ЗРК С-400. Зокрема, президенту пропонується протягом 30 днів після підписання закону про оборонні витрати ввести «п'ять або більше санкцій» щодо тих турецьких чиновників, які брали участь у процесі придбання С-400.

Однак заперечення Трампа проти проєкту бюджету не пов'язані з цими санкціями. Він, зокрема, бореться за скасування статті 230 закону про телекомунікації 1996 року, яка звільняє інтернет-платформи від юридичної відповідальності за розміщення користувацького контенту.

Також Трамп незадоволений положеннями, які можуть ускладнити процес виведення військ США з Афганістану і ФРН. Невдоволення у нього викликає й ініціатива з перейменування військових баз і монументів на честь воєначальників-конфедератів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті