Британія побила рекорд у виробництві вітряної електроенергії завдяки шторму Белла
Більше половини всієї енергії, спожитої британцями за добу, надійшло з ВЕС

26 грудня більше половини добової норми електроенергії, спожитої Великобританією, було вироблено за допомогою вітряних енергетичних установок. Як повідомила дослідницька компанія Drax Electric, на яку посилається Коммерсант, вперше в історії вітряні установки виробили 50,67% добового обсягу електроенергії в країні.
Переважно це вдалося завдяки шторму Белла, який 25 грудня обрушився на узбережжя Великобританії, принісши з собою вітри, швидкість яких часом сягала 110 км/год.
Загалом 2020 рік експерти називають найбільш «зеленим» для Великобританії, оскільки частка використання газу і вугілля для виробництва електроенергії стабільно скорочується, що особливо стало помітно в умовах пандемії.
За даними британського оператора системи передачі електроенергії National Grid, за рік, по 21 грудня, електростанції на газі та вугіллі виробили 36% всього обсягу електроенергії. Роком раніше їх частка становила 46%.
У той же час на частку вітряних і сонячних електростанцій припало в поточному році 29% виробленої електроенергії, а в минулому – 23%.
Як повідомляє The Guardian, розширення частки відновлюваних енергоресурсів призвело до того, що ключовий показник інтенсивності викиду вуглеців британської електроенергетики знизився до рекордно низької позначки в 181 г діоксиду вуглецю на кіловат на годину електроенергії. У минулому році він становив 215 г, а в 2018 році – 248 м.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].